Prosinec 2011

Vánoční trhy v Drážďanech

15. prosince 2011 v 7:42 | Marelia |  Moje fotky
Bylo to nešťastné rozhodnutí. "Už nikdy více", jak řekla moje mamka.

Druhou adventní sobotu jsme s mamkou chtěli vyrazit na trhy do Drážďan a jelikož můj mužíček šel radči na futsalovej turnaj a taťka je po operaci kolene, museli jsme zlanařit bráchu. Po úmorném přemlouvání s námi teda jel.

Už po příjezdu do Drážďan nám bylo jasné, že tu bude samej Čech, jelikož auta co nás míjela měla české "espézetky". Hodinu a půl než jsme zaparkovali! Neskutečně lidí a aut a málo parkovacích míst. Nakonec jsme zaparkovali na odlehlejším místě od centra a došli to pěšky.
To teprve nastala hrůza a chaos. Všude neskutečně lídí a ještě začalo pršet. Po asi tak hodince jsme se vraceli k autu zpátky se 150 eury v kapse, protože jsme si houby koupili. Fotky jsem nějaké vyfotila, ale jelikož jakmile jsem se zastavila a chtěla něco vyfotit hned se za mnou vytvořila fronta prudících lidí, jsou některé forky focené za pochodu-tudíž mázlé.

Před dvěma lety jsme tam byly taky a všude bylo málo lidí a dalo se vše krásně projít a tak jsem si myslela jak to letos bude taky tak fajn a že si koupíme něco pěknýho a ono tohle...Nevím co jsem si myslela :( Asi jsem se až moc těšila...Jsem zklamaná a je mi to líto...

Čas je neúprosný a je ho málo

15. prosince 2011 v 7:19 | Marelia |  Osobní
Jak už nadpis napovídá opět mám málo času. Je pomalu konec roku, v práci je frmol, jelikož si asi všichni řekly, že se na poslední chvíli nechají kompletně vyšetřit...Kdo Vám má dělat všechny ty testy sakra? :D

Jinak doma celkem pohoda. Taková ta vánoční pohoda. Vůně pečeného cukroví a taky asi mojí aroma lampy, která teď jede na plné obrátky, protože jsem si na trzích koupila dvě super vůně-"vánoční nálada" a "perníková vůně". Obě moc krásně voní. Je to prima čuchat s nožkama nahoře, v ruce čajík, zapálené svíčky a lucerničky...hmmm miluju tuhle část roku.

Jediná věc mi ke štěstí chybí a to je sníh. Kde si? Nemám ráda zimu, o tom žádná, ale Vánoce bez sněhu jsou nijaké. Loni byla tuhá zima, ale byl sníh a všude bylo tak nějak čisto...Letos je tak akorát mrazivo...Snad se dočkáme. Předpovědi sice říkají, že ve městech možná napadne, ale hned z toho bude taková ta břečka, ale i tak budu doufat v bílé Vánoce.

Dnes mám konečně čas jít pokoupit nějaké dárky tak, se docela těším, protože už to mám vymyšlené co chci a vím i kde to koupit takže je fajn, že nebudu jen tak bezcílně bloumat po obchodech.

Druhou adventní sobotu jsme byli v Drážďanech na trzích...fotky a můj report bude v dalším článku. Zatím končím ;)