Listopad 2011

Půlnoční - Václav Neckář & Umakart

26. listopadu 2011 v 6:19 | Marelia |  K poslechu
Kámoška na fb zveřejnila tuhle pohodovou vánoční písničku. Je to taková ta písnička k níž si sednete rádi se svíčkou. Bohužel na Vašíkovi Neckářovi už je znát stáří a je poznamenán mrtvičkou, ale i tak se mi písnička líbí i videoklip. Když jsem byla malá, tak u nás zněly hodně jeho písničky. A když jsem ho viděla v pohádce Šíleně smutná princezna, byla platonická láská na světě :) Takže pro mě pořád zůstane princem z pohádky.

Další vánoční zdobení II.

23. listopadu 2011 v 18:19 | Marelia |  Moje fotky
Od zítřka za měsíc je Štědrý den, v neděli je první adventní neděle. Můj oblíbený čas přichází. A já tvořím a tvořím a tvořím. Chci, abych si v neděli sedla a cítíla to kouzlo. Vánoční kouzlo. Takže toho musím ještě nazdobit dost :) Takže další ukázka. Kužel z šišek...piplačka, ke konci už jsem nadávála, ale co :) Svícen-rychlé, lehké, efektivní, použito co dům dal. Prostě se mi líbí :) A další stromeček mecháček-více vánoční, taky se mi líbí. Šmarja to jsem se zase pochválila :D Tak to dopadá, když mě doma muž dostatečně nepochválí, musím to udělat sama :)

Nový layout

22. listopadu 2011 v 14:19 | Marelia |  Kolem blogu
Tak Vám nevím.Změnu to chtělo, to je jasné. Měla být na zimní téma. Nějak se to asi nezdařilo :) Ale pojďme mu říkat zimní layout. Je jednoduchý a jemný. Aspoň jsem přidala dvě pidi svíčky k navození trošku té vánočně-zimní atmosféry. Docela se mi líbí. Určitě si na něj zvyknu. Akorát mě štve blog.cz víc a víc, protože mi přijde, že se sem ty obrázky nahrávají v horší a horší kvalitě. Přitom já je mám uložené v té nejvyšší kvalitě. Nu což. Prostě omluvte sníženou kvalitu obrazu :) Ještě vše není kompletně upraveno, ale brzy to dodělám, teď už mi to po tom úporném nastavování nebaví. A ještě přidávám písníčku, kterou jsem poslouchala při celém nastavování layoutu. Díky ní se mi chtělo spíš tancovat a zpívat než nadávát proč to a to nejde :D Určitě jí znáte ;)

Sluha dvou pánů

20. listopadu 2011 v 15:19 | Marelia |  Moje tipy
Neskutečné. Nevím jak jinak popsat výkon Miroslava Donutila v Goldoniho hře Sluha dvou pánů. Na to, že letos oslavil 60-té narozeniny pořád parádně "hopsá" po jevišti. Smáli jsme se s mamkou od začátku do konce. Ještě teď mě bolí břicho. Opravdu to byl relax a prima pokoukání. Herci byli opravdu moc dobří, hra má spád a dobrý děj. Ty tři hodiny (20minut přestávka) utekly rychle až nás mrzelo, že je konec a nechtělo se nám domů. Ještě pak v autobuse jsem se přistihla jak se usmívám při vzpomínce na nějakou repliku. Moc ráda bych doporučila toto představení všem, kteří se chtějí opravdu od srdce zasmát a zapomenout na starosti a zarelaxovat. Klidně by jsme s maminou šly znova, ale do května je vyprodáno :( Tak si aspoň pořídíme DVDčko :)

EDIT: Samozřejmě jsem zapoměla říct, že Národní divadlo je krásný. Viděla jsem základní kameny a zapůsobilo to na mě až jsem měla husinu na rukou. A sochy známých osobností spjatých s divadlem se mi taky líbily.

Další vánoční zdobení

20. listopadu 2011 v 14:59 | Marelia |  Moje fotky
Ťupky dupky jsem tu zase se svými výtvory. Není to žádná sláva, ale myslím, že se to ještě dá :) Adventní věnec je připravený na příští neděli. Možná ho ještě něčím dozdobím, protože mi přijde nějaký prázdný. Nevím, něco mu chybí. A stromeček mecháček byl hotový za 10 minut a myslím, že ještě nějaký přibude :) Na fotce vypadá stromeček nahnutě, ale už je to upravené :) V týdnu začnu zdobit byteček do vánočního...už se těším. Prostě miluju tohle období :)

Nové úlovky

18. listopadu 2011 v 15:19 | Marelia |  Moje fotky
Nakupovala jsem. Měla jsem den volna a užila jsem si to. Prima, prima, prima :) Takové pěkné ozdůbky do bytečku jsem si koupila. Všechny jsou víceméně na vánoční motiv. Vyfotila jsem to abych se podělila o svou radost aspoň přes fotečky. Nedělám si naděje, ale přeci-kdyby někoho napadlo fotky si přivlastnit budu odpěrně zlá a to bych nikomu nepřála :)

Ponocování

13. listopadu 2011 v 3:30 | Marelia |  Osobní
Ahoj! Hola! Zdravo! Salut! Olá! Czećś! Labas! Ciao! Aloha! Terve! Hallo! Merhaba! Bonjour! Hi! Ni hao!
Vícejazyčné přivítání máme za sebou tak pojďme k důležitějším věcem :)

Už máme notebook z reklamace zpátky doma a je zase skoro jako fungl nový :) Zrovna teď nemůžu spát, tak jsem si řekla, že bych mohla zase projednou něco moudrého ze sebe vyplodit. A když ne nic moudrého tak aspoň kloudného :)

Začala jsem s Vánočním gruntováním. Přeci jen za dva týdny je první adventní neděle tak to nechci nechat na poslední chvíli. Špajz je vyklizen, kuchyň uklizená, okna umytá, pavučiny vymetené, vyměněné povlečení (to se do Vánoc samozřejmě ještě vymění, ale i tak ho počítám)...Každopádně jsem spokojená jak pěkně mi to jde :) Sice jsem pak byla tůůůůůze unavená, že jsem usnula v sedm a teď nemůžu spát, ale co :)

Ve středu jedeme s mamčou do Národního divadla na představení Sluha dvou pánů-Carlo Goldoni, určitě víte ;) Těším se. Zase jednou za kulturou. Huráááá :D Horší je, že nemám nic slušného na sebe. To budu muset ještě napravit. Snad to bude prima.

Notebook,Tři mušketýři,Dušičky,Vánoce....

1. listopadu 2011 v 9:39 | Marelia |  Osobní
Ahoj :) Máme notebook na reklamaci, protože nám začal dělat jakýsi červený fleky na monitoru, podle tho jak moc byl sklopený..no prostě musel hošík na opravu :) Takže teď tu toho moc nepřibude.

S mužem přemýšlíme, že by jsme šli do kina na Tři mušketýry, nevíte někdo jestli je to dobrý? Stejně asi půjdeme, aby jsme úplně kulturně nezakrněli :D

Už je listopad. Nějak to letí. Zítra dušičky. Nemám je ráda. Říkám to narovinu. Je to takový pošmurný a divný období. Všude je šedo a tak smutno. Myslím, že nemusí být určený den na to, aby jsme si připoměli človíčky, kteří už mezi námi nejsou a chybí nám. Myslím, že jsou s námi pořád, v srdci a mysli. Samozřejmě omést hrob a dát na něj kytičku je myslím správné, ale to taky můžeme udělat když je potřeba a ne jen jednou za rok. Prostě se mi tohle nelíbí, je to smutný a tečka.

Za čtrnáct dní jedem s mamčou do Prahy do divadla takže na to se těším. Potom už pomalu advent. To pojedeme do Drážďan na trhy a do jejich obřího parku na adventní svezení vláčkem. A pak už pomalu Vánoce. Už teď je v obchodech víc a víc lidí. Takže rychle koupit dárky a pak se nestresovat. Ale co mám kupovat?! Jako každý rok nemám absolutně žádnou představivost...

Děkuju za reakce k předchozímu článku. Fajn zjištění, že moje mládí u televize s telenovelou Divoký anděl bylo podobné jako mládí některých z vás :)