Říjen 2011

Nadpis má být důležitý...

20. října 2011 v 10:09 | Marelia |  Osobní
.....ale taky nemusí. Má nadpis vyjadřovat něco o následujícím článku? Asi by měl. Ale ten můj to neudělá. A basta :D
Nudím se. Nevím co s roupama. Jsem nemocná. A nechápu co jsem dělala doma, když jsem chodila ještě do školy a byla nemocná. Jasně člověk se nemusel chvíli učit, ale čím jsem se zabavila? Nepamatuju se :D
Uklizeno je, uvařeno je, na vánoční velkej grunt je ještě brzy tak co teď? Včera jsem si nějak po druhé zapnula televizi a projížděla programy a na slovenské jednotke? Divoký anděl. Týbrďo moje pubertální televizní láska. Pamatuju si jak jsme vždycky ve škole probírali co se ten a ten díl stalo. Telenovely jsou sice trapný slaďárny, ale tahle měla i svůj vtip a takové nějaké kouzlo. Téma popelky rozhodně zaujalo. Pak přišel manža z práce a tak mu říkam, že jsem koukala na Divokého anděla tak se mi přiznal, že když byl mladší tak taky koukal, že vždycky pospíchal domů ze školy, aby stihnul koukat a když začal vyjmenovavat všechny postavy tak jsem se musela smát :D My taky koukaly celá rodina. Byla to sranda :) Vlastně ani nevím, jestli vy dnešní blogeři (nechci říct děti, protože mnoho z Vás už děti nejste) znáte tuhle telenovelu. Mě bylo takových 12-náct nebo 13-náct, když to u nás prvně dávali. Takže některým z Vás ještě míň. Takže znáte jí? Mili a Ivo, říká Vám to něco?
Ale co jsem tím chtěla říct. Bylo fajn zavzpomínat a se i celkem zasmát. Navíc jsem v počítači našla nastahované Kačeří přiběhy, další láska z dětsví takže už vím co budu dělat. Válet se a koukat. Ideální stav :)

Dospěli jsme?

14. října 2011 v 18:29 | Marelia |  Osobní
Přijde to jenom mě? Jsme jiní? Ano, vy všichni mí přátelé :P
Prošla jsem si blogy kam jsem ráda chodila, ty co jsem měla v oblíbených i to co tam nebyly. Dospěly jsme. Hodně z mých oblíbených už nebloguje, nebaví je grafika tak jako dřív. Máte jiné starosti. Kdo je nemá, že? Já teď zrovna přemýšlím, co zítra uvařit k večeři. V pondělí zase do práce? Máme je všichni, tyhle starosti. Ale už méně děláme co nás baví. Všímáte si? Povinnosti nás přemohly. Vyhrály.
Jsme starší. Už nejsme puberťáci. Jsme mladí dospělí. Chodíme na vysoké, pracujeme, vyletěli jsme z hnízda. Je fajn sledovat naše "telecí" léta psaní a vkládání neplodných článků. A teď? Snažíme se, aby nám bylo rozumět a dalo se to číst. A opravdu, někteří z Vás se moc dobře čtou. Jste skvělí! Ne. My jsme skvělí. Chvalme se. Áleluja, jsme super!
Škoda některých, kteří na blogu dospěli a odešli. I takový tu jsou. Je mi to trošku líto. Ráda jsem sledovala Vaše práce a najednou už tu nejste. Jak píšete už Vás to nebaví. Budiž. Hlavně ať jste šťastní a máte se fajn. Budu na Vás vzpomínat.

Střípky mého života za posledních pár dní:
  • Jsem nemocná. To počasí mi dává. Hurá, hurá stromy už opadaly, ale ta zima...brrrr.
  • Mám zoufale málo triček s dlouhým rukávem. Jsem líná jít nakupovat.
  • Miluju hlášky Gilmorek zase víc a víc.
  • Těším se na Vánoce. Začaly na mě působit nějaké vlny z letáků a televize. Fuj :D Ale i tak se těším.
  • Chtěla bych víc číst! Chtěla bych takovou tu elektronickou věcičku, ve které se dají číst knížky, teď si nevzpomenu jak se jmenuje :D
  • Ráda bych se koukla na nějakej film a bylo by fajn neusnout u něj.
  • Dneska-Top Gear :)
  • Zase poslouchám soundtrack Love actuall-prostě krása...

Harry Potter - the end?

5. října 2011 v 17:39 | Marelia |  Moje tipy
Jasně, poslední díl Harryho, rozdělený na dvě části byl v kinech už před nějakou dobou, ale já jsem v té době neměla na blog čas, ale i tak se chci podělit o svoje dojmy.

První část Relikvie smrti si už tak moc nevybavuji, ale knížku jsem četla a i děj si samozřejmě pamatuju. Určitě to nebylo ono, když se Harry nevrátil do Bradavic jako roky předtím bylo to trošku smutné. Aspoň pro mě určitě, protože když se vždycky objevil ten krásný hrad, dýchlo to na mě z filmu takové magično. Mám hodně ráda památky takže to určitě s tím souvisí. Ale co se dalo dělat, bez Brumbála už by to v Bradavicích nebylo ono. Svoje dobrodružství tedy Harry, Ron a Hermiona přesouvají na území krásné Anglie a snaží se zničit zbývající viteály. Myslím, že to bylo natočeno dobře a ani toho zas tak moc nevynechaly.

Druhá část byla očekávaná bomba. Já radči takovou bombu nečekala, abych nebyla bytečně moc zklamaná. A ani jsem nakonec nebyla. Mám z filmu dva dechberoucí zážitky, První-když učitelé zabezpečují Bradavice. Hezky zpracováno. Šla mi husí kůže. Fakt to člověk v té chvíli vtáhne do děje. Druhý-když Aberfort posílá svého patrona proti smrtijedům. Na druhou stranu mě zklamala smrt Voldemorta. Ale to i v knížce. J.K to popsala jen na jednu stránku a bylo to celé takové rychlé. Jasně, boj Harryho s Voldemortem byl popsán dobře ale ta smrt? Puf a bylo to. A ve filmu? Taky puf a Voldemort lítal ve vzduchu jako popel. Čekala jsem větší "drámo" :) A vadila mi ta část, kdy Harryho Voldemort "picne" a on se dostane na bílé nadráží a znovu se setkává s Brumbálem. Ve filmu to nebylo dobře vysvětleno a ani v knížce. Co, proč, jak a tak vůbec...

Můj brácha a jeho slečna byly víc nadšení, protože nečetli knížku, takže ani nevěděli co čekat a byly unešení.

Jinak samozřejmě to byl, je a doufám, že ještě bude to fenomén naší doby a doby našich dětí. Neměl by upadnout v zapomění jenom proto, že knihy už byly napsány a filmy byly natočeny.

Tom Hanks je vtipnej chlap

5. října 2011 v 16:33 | Marelia |  Osobní
Včera večer, asi tak v sedm, stejně jako každý den v poslední době jsem koukala na Oprah show. A bavila jsem se. Královsky jsem se bavila :) Hosty byly Tom Hanks a Julie Roberts. Vůbec jsem nevěděla, že jsou tak vtipní. Julie mi připadala jako ta uťápnutá, co hraje často s Richardem Gerem, ale ono ne. Je to fajnová ženská. S Tomem se glosovaly a Oprah se nestačila smát :D O Tomu Hanksovi jsem si myslela, že je to vážnej chlapík, ale sympaťák. A včera jsem zjistila, že je vážně vtipnej :) Já ho obdivovala v Šifře a Andělech, tam přeci jen hraje vážného profesora a takhle jsem ho vůbec neznala. Dostalo mě, když se ho Oprah zeptala jaký je doma v soukromí Tom Hanks a on odpověděl, že se drbe v rozkroku :D Chlapy v publiku s ním souhlasily. A je to fakt. Každej chlap to dělá a kterej říká, že ne tak kecá :) Muž to taky dělá. Ještě jsem si na to nezvykla, ale když to dělá i Tom Hanks tak proč ne :D Vážně jsem se bavila a chtěla jsem Vám to říct. Někomu může Oprah show připadat jako amerikánská ptákovina, ale já tu babu obdivuju a každopádně ovlivnila velkou část světa. Obdivovala jsem jí už dřív než sem přišla Oprah show, ale u nás o ní byly minimální zprávy, tak jsem vždycky jen nakukala na americké info a šla dál. Teď je mi to takové víc blízké. To téma, její život, filozofie jejího myšlení. Smekám před ní a hotovo :)

Relaxační avatary

5. října 2011 v 10:22 | Marelia |  Avatars
Pár avatarů se mi tady nahromadilo za ten čas, co jsem nepsala, tak je budu občas vkládat. Dělala jsem je ve chviličkách volna, kdy jsem tak pěkně relaxovala, proto ten nadpis :) Tak dneska jen takových různých deset avošků. Jsou na různé téma. Některé se mi líbí víc, některé míň, ale to je tak vždycky :) Jestli se někomu budou líbit, klidně je používejte, ale nevydávejte je prosím za své. Tak tradááá, tady jsou..

Fimous-krásné šperky domácí výroby

2. října 2011 v 8:40 | Marelia |  Internet
Vydala jsem se do blogových vod a našla jsem prímovní blog. Je to sice něco jiného než o psaní a zajímavých článcích. Mladá slečna zde prodává šperky, které vyrobila. Já to obdivuju, protože já bych neměla na takovou titěrnou prácičku vůbec trpělivost. Jsou to krásné věcičky pro mladé nebo pro děcka. No kdo by nechtěl naušnice ve tvaru třeba maliny nebo slona? :) Jasně do tanečních to není, ale na nějaké ležérní bláznění to je supr. Já budu určitě objednávát pro jednu malou holčičku, protože mi to přijde roztomilé :) K Vánocům prima dárek.

Obrázek je z deviantartu, nechtěla jsem Fimous brát její fotky bez svolení.

Tady je odkaz:

Kréta

1. října 2011 v 8:19 | Marelia |  Moje fotky
Tak jak jsem psala v předchozím článku vkládám fotky z dovolené na Krétě. Jsou to fotky krajiny, města, moříčka a tak :) Nebojte nebudu vás lekat fotkama v plavkách :D

Kréta je krásné místo a rozhodně doporučuji ji navšívit. Jsou tam příjemní lidé, výborné lídlo, historie, super se tam relaxuje.

Fotek není nijak extra moc. Hodně jsme natáčeli na kameru a jelikož se muž tohoto neúčastní, tak jsem nestíhala zároveň fotit a zároveň točit takže něco jsem fotila a něco točila. Snad se vám fotky budou líbit :)