Prosinec 2009

Tak jaké, že byly Vánoce?

26. prosince 2009 v 14:10 | Marelia |  Osobní
Mám teď trochu volného času (přijela baba, tak se ukrývám u sebe v pokoji...bože jak já se s ní nesnesu..zase se všichni dozvíme, jak sme všichni stloustli a bude nám objíždět skříně jesi na nich není prach, všechno nám nadiriguje, bude omejlat ty samé historky, které už jsme slyšeli nejmíň stokrát, sežere nám na co přijde, při jejím družném hovoru se bude přeřvávat s tatíkem, protože oni prostě tiše mluvit ani neumí...chudák mamka..jak by si toho v nemocnici už tak dost neužila...By mě zajímalo kam se vytrácí moje úcta ke stáří vždycky, když ona přiede..asi si bere dovolenou :( ) tak se pustím taky do popsání našich Vánoc....

Hned na úvod můžu říct, že opět jsem nezažila krásné, kouzelné Vánoce, o kterých pořád jen sním. Ale úplně nejhorší to asi taky nebylo. I když ráno mi nebylo zrovna dobře, protože jsem zjistila, že moje nemoc neustoupila tak jak měla..spíš se rozšířila...no nic...tak jsem svému drahému bulila do telefonu, že se na náš budoucí byteček půjdeme podívat zítra (teď už včera). Potom mi volala babička (mamka maky, kterou nadevšechno obdivuju a miluju), měla jsem z toho takovou radost, že jsem horko těžko zadržovala slzy a pláč, aby si nemyslela, že mě něco trápí.
Před jednou hodinou jsem se tedy rozhodla, že už by byl možná čas běžet pro nějak ty dárky :D (ano, nedivte se..nerada nakupuju na poslední chvíli, ale letos byly důležitější věci na práci než schánění dárků). Tak jsem se tedy vydala do u nás nově otevřeného obchodního centra Fórum a tam jsem sfoukla nákup za 3/4 hodinky pro bráchu,mamku,tátu,muže a dva psy jako nic. Byla jsem na sebe hrdá :)
Potom následoval let domů, zabalování dárků, zdobení stroečku-je to tak,kdybych já nebyla tak si snad ani stroeček nepostaví...Mezi tím jsme sledovali i nějaké ty programy v televizi, i když mi rok od roku přijdou stejnější a nudnější...
Pak už pomalu došlo na smažení řízků a kaprů, což si vzal za úkol můj drahý bráška...já se šla zatím obléknout, při čemž jsem zjistila, že nemám skoro nic slavnostního, nakonec to vyhrála sukně, kterou jsem od 13-ti neměla na sobě..sama sebe jsem překvapila, že jsem se do ní vůbec vešla :)
Tak jako každý rok-v šest jsme zasedli ke stolu a začali se nacpávat. Já nejím ryby, takže pro mě byly jasná volba řízek, což je moje zamilované takže jsem si pošmákla a ani mi nevadilo, že je bez přílohy, protože ani bramborový salát nejím. Mamka mi nabízela rohlk, ale jak říkal můj děda: "Rohlku není třeba beztak je na tom řízku už strouhanky dost" :)
Další naše kroky směřovaly ke stromečku kde se symbolicky zazvonilo zvonečkem. Já s bráchou jsme neměli pod stromečkem skoro nic, jen dárky, co jsme si dali mezi sebou, protože jemu mamka v létě přidala na dovolenou a mě dala korunky ať si koupím co chci pár dní předem. Tak jsem od brášky dostala voňavku, kterou jsem chtěla a ještě rukavice co ve tmě svítí :) Od táty tradičně nedostáváme nic, ale letos se teda trošku polepšil, že jsme každý dostali vánoční přání...mě by to nevadilo,ale trošku trapné bylo, že mě den před tím pro ně poslal, takže jsem si vlastně koupila přáníčko za dvacku a bylo...no nic :) Pořád lepší než, když nám dal jedny Vánoce takovej sprej proti smradu do bot, který vyfasoval v práci :D
Mamka byla z dárků nadšená, což jsem byla ráda a ote jako každým rokem zkritizoval všechno co dostal...příští rok už se na něj asi vyfláknu nebo mu koupím přáníčko za dvacku :D
Kolem osmé dorazil můj drahý s našim velkým chlupatým dítětem. Tak jsme se podarovali, já dostala novou klávesnici na kterou si ještě horko těžko zvykám, protože s mýma nehťákama se na ní špatně píše, takže omluvte prosím zhoršenou kvalitu tohoto článku :) Potom jsem do počítače dostala nový disk, abych si pořád nestěžovala, že tu mám málo místa, potom monitor, protože ten můj už byl vážně tragickej, tričko, polštářek, plyšáka a baterku do telefonu. Udělal mi radost tak jako každý rok a snad i já jemu. Skoukli jsme konec Popelky pobavile se o plánech do našeho bytečku a usnuly si v náručí a u nohou s naším hlupatým dítětem :) Nakonec se to skončilo hezky...Dárky mi jsou upřímně putna, spíš jsem ráda, že jsem někomu mohla udělat radost a že jsem mohla být s lidma, které mám ráda.....
Článek se trošku protáhnul tak díky všem, co ho dočtou až dokonce :)

Plzeňská zoo

26. prosince 2009 v 10:59 | Marelia |  Moje fotky
Už dlooouho se chystám sem dát další fotky z některé zoo, co jsem navštívila. Dneska to bude ta plzeňská. Fotky jsou z posledního dubna letošního roku. Jsou tam i některá fota z Dinoparku. Komentář k fotkám nebude, protože jsem zjistila, že u spousty zvířat ani nevím jak se jmenují, tak mě omluvte :D


Bylo nás pět

26. prosince 2009 v 9:25 | Marelia |  Úryvky a doporučení
Zase si po nějakém čase dovolím doporučit nějakou knížku. V tomhle případě vlastně bych mohla doporučit i film :) Co říct? Karel Poláček to krásně napsal a určitě to není knížka jen pro kluky....

S Čeňkem Jirsákem nemluvím, protože on je takový. A když on je takový, tak já jsem taky takový.
My říkáme Jirsákovi Krakonoš. To jméno vynalezl Tonda Bejval, neb on všecko vynalezne. Pročež mu každý říká Krakonoš. Jeho bratrovi Ferdinandovi, co dělá ve fabrice, se taky říká Krakonoš.
Pan Jirsák dělá čepice a papuče a říká se mu starý Krakonoš. Paní Jirsáková peče oplatky a prodává je o poutích a říká se jí stará Krakonoška. I dospělí je tak nazývají, ale nikoli na posměch, ale tak. Jirsákovi si z toho nic nedělají.
Když někdo přijde: "Stálé zdraví přeju, pane Krakonoš, tak bysem potřeboval nějaké bačkory," tak on odpoví: "Prosím, jaké by to měly být? Máme hojný výběr."
Jirsákovi jsou velmi pobožní. Pan Jirskák vodí procesí do Vambeřic a předříkává píseň "Marie, Mariea, denice vítězná, oroduj za nás, Matko, v každý čas, Královno nadhvězdná." Při tom má brejle a přísně se dívá přes brejle, zda procesí jse pohromadě, čili zda se necoourá každý extra a nikdo nezůstává zpátky. Když si procesí přezouvá botky, tak počká a sám pro sebe si nábožně zpívá a dívá se přes brejle, zda si už procesí přezulo botky.
Pan Jirsák jest také kostelníkem ve zdejším chrámu Páně a velebný říká: "Krakonoši, udělejte to neb ono," a on udělá to neb ono. Když se nějaký kluk v kostele šťouchá, tak ho pan Jirsák vyvede za ucho ven a praví: "Ty zbrojnoši římský, měj bázeň v příbytku božím, jelikož nejseš na pastvě."
Čeněk Jirsák milistruje a má kněžský šat. To je toho! Já bych taky dovedl být ministrantem. Také nosí křížek o pohřbech, to se pak moc nafukuje a nikomu by křížek nepůjčil ani na chvilku.
Pan Jirsák také fouká trombón a hraje o pohřbech velmi smutně. Jeho starší syn Ferdinand zase píská kládynet a také velmi smutně.

Vánoční přání

24. prosince 2009 v 9:39 | Marelia |  Kolem blogu
Tak jsou tu po roce znovu a já se jen modlím, aby byly krásné. Chtěla bych, aby to vše nebylo jen o dárkách, ale o tom být s někým koho milujete, o smíchu, štěstí, pohodě a klidu. Snad to tam někde u vás všechno je mojí drazí blogáčkovský přátelé :) Přeji vám ty nejkouzelnější Vánoce, ať se v tomhle roce stalo cokoliv špatného-je čas na to zapomenout a užívat si dnů příštích. Mějte se rádi! Krásné Vánoce naplněné štěstím a láskou!
(a jenom něco malého pro vás....)

Bannery

22. prosince 2009 v 21:40 | Marelia |  Banners
Projíždím rubriky, které bych tak měla zaplnit a hnedle šuphle Bannery jsou prázdné, teď jsem nedělala žádné, ale v pc jich pár nezveřejněných mám tak je sem dám takže tady jsou...Tramtadadáááá :)
Zase prosím používejte dle libosti, ale pouze se zdrojem ;)

Sedm zimních zasejc

22. prosince 2009 v 20:49 | Marelia |  Avatars
Tak ještě sedm zimních avošů, co jsem teď udělala, jsem líná na to udělat jich víc, ale taky už je chci sem švihnout tak proto jen pět :) Samozřejmě je klíďo užívejte, ale se zdrojem ;)

Opět vtípek z mailu o babičce

19. prosince 2009 v 20:39 | Marelia |  Reklamy, obrázky a jiné
U soudu:"Babičko, tak nám povězte, jak se to všechno seběhlo?"
Babička:"No, jdu takhle parkem, sluníčko krásně svítilo a hřálo, tak jsem se posadila na lavičku.
Po chvilce šel kolem mladík, takový pohledný, a sedl si ke mně.
Po minutě se přisunul blíž a vzal mě kolem ramen."
Žalobce:"Bylo vám to nějak nepříjemné?"
Babička:"Ne, vzpomínala jsem, jak to bylo krásné, když jsem byla ještě mladá."
Soudce:"A co následovalo dál?"
Babička:"Potom mi začal jednou rukou rozepínat halenku, a když jsem se nebránila, tak mi druhou začal sunout pod sukni ke kalhotkám.
Když už se mně tam málem dotknul, pustil mne a zakřičel: 'Aprííl!'
Tak jsem ho zabila, hajzla jednoho!!!"

Tak zase zmrzlé,zimní,vánoční ahoj? :)

19. prosince 2009 v 15:40 | Marelia |  Osobní
Zase po nějakém čase nějaké ty moje žvásty a kecíky co vy na to? :) Už jste vánočně naladění? Já asi jen z půlky. Hrozně se těším, že už skončí tenhle hrozivej rok, ale jaký bude ten příští? Nebude to ještě horší? Kdo ví, co nás doopravdy čeká.
Vánoce jsou tak krásný čas. Miluju je. Ale bohužel já osobně měla kouzelné vánoce jen jednou a to, když mi bylo nevím kolik, ale byly jsme s bráchou ještě mrňousové a naši se rozhodly trávit vánoce v překrásném hotelu ve Vysokých Tatrách. Ach bože to byla krása. Ten rok jsme dostaly spoustu hraček z "rodné" Itálie, ale vlastně o ty dárky ani tak nešlo. To jsem samozřejmě v té době neocenila a myslela skoro jen na ty dárky. Teď si vzpomínám na tu zasněženou krásu, na neskutečnou kosu na Štrbském plese, na sáňkování, koulování, smích, na nádhernou atmosféru v hotelu Ural nebo Uran (teď přesně nevím), na muzeum, kde byl vycpaný medvěd a já ho strašně moc chtěla vzít domů :) Byly to prostě opravdové, kouzelné Vánoce. Od té doby byly Vánoce už jen o hádkách, nudě a trapnosti. Vím, že to zní možná trochu ssilně, ale bohužel to tak je. Když trávíme Vánoce s babkou (s tátovou mámou, která je nesnesitelná-pravidelní čtenáři určitě vědí, už jsem si na ní stěžovala) tak nás všechny pořád jen diriguje, do všeho mamce kecá, ta jí poslouchá prostě ze slušnosti, ale o to víc je smutná, pak se pohádají s tátou a u večeře je ticho a od stromečku utíkáme všichni, co nejrychleji, jak to jde. Když tu není babka tak se mamka s tátou stejně vždycky pohádá, protože on je povahou hodně na svou matku, takže nám jí tu vynahrazuje dostatečně. Večeře se pak stává trapností a u stromečku to není o nic lepší.
Tohle jsou moje poslední Vánoce strávené v tomhle domě a bojím se, že to opět dopadne stejně jako vždy. Na Štědrý den tu sice baba nebude, ale první svátek pro ní hned táta pojede...takže asi tak...strašně se těším-však si to dokážete představit :-/ Úplně se mi svírá srdce, když si představím, jak moc ty vánoce miluji, ale už žádné kouzelné vánoce nebudou..až se mě chce brečet, i když je to taková prkotina, vím, ale mě to trápí...Už jsem se vypsala, tak teď mi pěkně pište jaké jsou vaše Vánoce?

Chinaski a No Name - Na na na

18. prosince 2009 v 21:55 | Marelia |  K poslechu
No dobře, téhle písničky je asi všude dost a dost, ale já jí tu chci mít, protože už dávno, předávno jsem si říkala, že by tyhle dvě dokonalé skupiny mohly udělat duetek a ono se to nakonec povedlo :) Miluju No Name z osobních důvodů-zažila jsem při nich svojí platonickou lásku a koncert Chinaski mě spojil s jednou skvělou kamarádku takže citovky :) A teď už jen Na na náááá :)

Vánoční avoše

18. prosince 2009 v 21:00 | Marelia |  Avatars
Měla jsem chuť udělat zase pár avatarů, pustila jsem se do vánoční tématiky (poděkujte tomu sněhu venku). Snad se někomu někam k něčemu šiknou :) Samozřejmě užívejte v míru ovšem nezapomeňte uvádět zdroj ;)

Zimní změna layoutu

14. prosince 2009 v 19:59 | Marelia |  Kolem blogu
Však to vidíte...tohle byl jediný ze tři mých stvořených layoutů na téma zima a vánoce, který jsem jakžtakž dokázala skousnout....prostě jsem byla ze všech taková nespokojená, holt mě asi zase opouští inspirace, nic se mi nelíbí a nedaří se mi. Mám hodně špatnou náladu, jsem smutná, nervní, ale snad smířená s osudem, co se má stát ať se stane nebo ne? Kochejte se změnami a kritizujte...teď už snesu všechno...

Ostatní

13. prosince 2009 v 22:18 | Marelia


Veselosti

13. prosince 2009 v 22:13 | MareliaZajímavosti a veselosti

13. prosince 2009 v 22:10 | Marelia

obrázky, nad kterými padá brada :)
můj cestopisný seriál o zajímavých místech světa
zajímavé datumy, události a tak vůbec
Jiné
zajímavosti, které zaujaly mě osobně
rubrika o zábavě a smíchu

Knihy

13. prosince 2009 v 22:05 | Marelia

knížky, které jsem někdy četla, bavily mě a tak vám je doporučuji i s malou ukázkou z nich
spisovatelé, u kterých mě zaujalo jak žily a nebo mě nějak inspirovali
můj autorský pokus, obsahuje pouze třináct kapitol a myslím, že jí ani nedopíšu, ale vás to třeba vtáhne do děje

Obrázky

13. prosince 2009 v 22:01 | Marelia


Celebrity

13. prosince 2009 v 21:48 | Marelia


Film a televize

13. prosince 2009 v 21:40 | Marelia


Hudba, filmy, televize, celebrity

13. prosince 2009 v 21:39 | Marelia
nábídka písniček, které mám ráda
moje oblíbená italská zpěvačka, info o ní a její písničky
doporučuji nějaké dobré filmy, které by se mohly líbit i vám
seriálový svět..co víc říct? :)
ani herci nejsou vždy dokonalý
Herci, zpěváci a slavní zaměřeno na celebrity české i světové
kdo je vám více sympatický?

O mě a blogu

13. prosince 2009 v 21:36 | Marelia


zpovědi mojí duše o tom co prožívám, co se kolem mě děje a co cítím
zajímavé věci, lidé a skutečnosti, pěkně od A po Z
co se děje na mém blogu, změny vzhledů, nastavení a tak podobně
rady pro vás na dobré a zajímavé stránky