Říjen 2009

Animations - stamps

30. října 2009 v 21:46 | Marelia |  Animations
Taky sem musím přidat nějakou animaci :) Miluju známky..prostě se mi to líbí jak je to pěkně orámované. Tak jsem jich jen pár vyrobila a tady jsou, jesi se vám šiknou tak prosím - volně k užití, ale uvádějte zdroj!...A dneska už končím..dobrou, milou a klidnou noc :)

Wallpapers s Cate Blanchet

30. října 2009 v 20:29 | Marelia |  Wallpapers
Nó takže, ehm ehm...mám tu něco dalšího. Nastavené na plochu to vypadá celkem fajně. Prostě se mi to líbilo. Na to, že jsem dneska lezle do PSka absolutně bez nápadu tak je to fajn :) Je to wallka s Cate Blanchet. Líbila se mi ta fotka tak jsem jí použila :) Když užívat tak v míru, sílu najdeš v sýru :)
NÁHLED 1024x768

Versailles

30. října 2009 v 18:29 | Marelia |  Cestou necestou

VERSAILLES

od roku 1661, Francie
Do Versailles jde snadno dojet vlakem nebo autem z Paříže. Je tu tolik k vidění, že jedna návštěva nestačí. Některé části si lze prohlédnout kdykoli, jiné jsou přístupné jen s průvodcem.

Versailles, místo vzdálené od Paříže sotva 24 kilometrů, si vyhlédl Ludvík XIII. pro stavbu skromného loveckého zámečku, kde by mohl holdovat lovecké zálibě. Jeho syn Ludvík XIV. měl však s tímto zámečkem ctižádostivější plány. Byl nespokojen se svými paláci (ke kterým patřily i Louvere a Tuilerie), a rozhodl se proto v roce 1660 rozšířit Versailles v impozantní královský zámek, který se měl stát superlativem nádhery. Král jej chtěl vybudovat v takových rozměrech, aby v něm mohl sídlit i s celým francouzským dvorem.
Stavební práce začaly v roce 1661. Ludvík XIV., který vešel do dějin jako král slunce, vydal během dvou let nesmírné sumy peněz, což vyvolalo protesty jeho správců pokladu. Stavba skutečně za několik desetiletí spotřebovala nejen enormní finanční prostředky, ale i tisíce pracovních sil. Architekty na Versailles byly Louis le Vau, po něm následoval Jules Hardouin-Mansart, který se na díle podílel třicet let. Za zahrady byl odpovědným architektem André le Nótre. V zahradách se sochami, vodotrysky a jeskyněmi se konala řada dvorních barokních slavností a své hry zde předvedly například Racin nebo Moliére. V jistém smyslu byl celý komplex jedním velkým jevištěm a v této tradici pokračovali i Ludvíkovi následovníci, obzvláště Marie Antoinetta. Zde postavila své vlastní divadlo a bavila se s přáteli v hameau hraním různých rolí, v nichž imitovali život venkovanů.

Wallpapers s Anne Hathaway

30. října 2009 v 14:49 | Marelia |  Wallpapers
Nudila jsem se tak jsem stvořila jednu celebrití wallpapersku s Anne Hathaway, krásnou a sympatickou to ženou v třech barevných kombinacích :) Kdyby se někomu šikla je volně k užívání, ovšem se zdrojem ;)
NÁHLED na modrou verzi
NÁHLED na červenou verzi
NÁHLED na fialovou verzi

Jenom takových pět nějakých...

29. října 2009 v 20:23 | Marelia |  Avatars
Vypůjčila jsem si nějaké části fotek od známých bab a vzniklo toto, je toho málo je to nijaké a je to jen cvičné, abych úplně nezlenivěla :)

Layout Coldness and ellipticalness

29. října 2009 v 19:09 | Marelia |  Layouts
No tak vám nevím. V poslední době strašně bojuji se zoufalým nedostatkem vhodných obrázků. A i tady se to potvrdilo. Silmarilli jsem slíbila layout na téma podzim nebo zima spíše ve světlejších odstínech. To by ještě snad i šlo a myslím, že to bylo splněno, ale chtěla aby to bylo magické. A tady je kámen úrazu, když magické tak i magický obrázek, ale jaksi ten nepřicházel a nepřicházel tak jsem prozatím stvořila toto. Prostě mi to ale nedá a pokusím se ještě o vytvoření toho magického a Sil si pak už jen vybere. Takže je možné, že tenhle bude volný takže případní zájemci máte šanci na mailu nebo zde v komentářích :)
NÁHLED

Halloween - bát se nebo nebát se? :)

29. října 2009 v 17:59 | Marelia |  Osobní
Bylo to už minulý týden, co moje drahá polovička přitáhla domů asi tak 6-ti kilovou dýni a na otázku "Co s ní?" mi bylo odpovědí "Vydlabeš jí". Jak milé, že? :) Nu což, ještě nikdy jsem to nedělala to ne, ale docela mě to zaujalo. Už jsem přemýšlela jak jí dám pěkně na zahradu nebo za okno, jak se bude v noci pěkně vyjímat. Můj drahý zasedl k internetu a hledal jak na ní. Já už jí samozřejmě chtěla říznout, protože jsem si říkala, že mi do toho nikdo kafrat nebude, snad umím vydlabat zeleninu ne? Ale za chvilku se můj nastávající vyřítil, ať mu na to nesahám, že teď si přečetl návod (dělal spíš, že spořádal všechnu moudrost světa) a že si jí vydlabe sám, že já bych jí zničila a nevím co všechno. Dýní vyříznul pěkně vršek a šel študovat dál vzory na internetu, aby jí měl opravdu vyfešákovanou. Já využila jeho nepřítomnosti a pěkně jsem jí celou vydlabala. Musím říct, že to bylo uklidňující. (Stačí si představit, že dlabete hlavu třeba svému úhlavnímu nepříteli :) K ničemu víc jsem se nedostala, protože mužíček přišel a byl šokován, že jsem se jeho veledíla vůbec dotkla, tak jsem ho musela přesvědčit, že mi může být vděčný, že jsem udělala za něj tu špinavou práci, čímž jsem ho uchlácholila a byl klid. Vyřezal dýni ksicht, jakej se jen tak nevidí a bylo hotovo. Večer vzala za své a pěkně svítila. Druhý den se hodila ještě víc, protože nám večer vypadly pojistky (nejsme neplatiči to si nemyslete). Tak jsem si říkala, že to nebyl až tak špatnej nápad. Další den mi bylo líto, jí doma sušit bez žádnejch ovací tak jsem jí pěkně večer nechala vykouknout z okna a o ovace bylo postaráno, od sousedů i od kolemjdoucích. A co je s ní teď? Leží chudák v popelnici, protože jsme nemysleli na to, že je to přeci jen zelenina a seschne nám a do opravdové halloweenské noci nám nevydrží. No nic :)

Nevyznávám nějak zvlášť americké svátky, ale líbí se mi, jak se pro všechno oni dokáží tolik nadchnout. Všechno parádně vyzdobí a připraví, trochu se vylekají, děcka se zabaví a potom mají fajn zážitky. A my? My jen zajdeme ke hrobům (často z donucení), trochu je poklidíme a jdeme zase domů. Těžko z toho má někdo nějaké, ač špatné či dobré zážitky. Na mě to působí spíš pochmurně. Při příležitosti blížící se noci halloweenské jsem zapátrala a našla jsem zajímavou věc...proč se vlastně dlabají dýně a zjistila jsem, že je to spojené se zajímavým příběhem..

Je mi zima, mrznu a tak vůbec...

13. října 2009 v 20:00 | Marelia |  Osobní
Tak jo. Nebyla jsem na to připravená. Vážně ne. Přišlo to prostě až moc rychle. Mluvím o tom strašném teplotním skoku. Minulý týden ještě 20 stupňů a dnes? 5. Proti podzimu zas až tak nic nemám, ale posledních několik let mi přijde že mezi létem a zimou není nic...Z tepla je najednou strašná zima, která se táhne až pomalu do dubna. Sakra nežijeme nikde tak moc na severu, aby to tak bylo.
Nenávidím ráno, kdy vím, že musím jít ven do té zimy a ještě jakmile vystrčím nos začne pršet. To bych vždycky nejraděj někoho nebo něco s chutí nakopla. Chřipky už se pomalu zbavuji tak doufám, že se mi zase obratem nevrátí angína z tohohle přechodu. Kdyby to šlo tak se alespoň na týden zahrabu mezi peřiny s litry čaje a tam zůstanu.
A co by bylo ještě lepší by byla možnost odcestování do teplých krajů, stejně jako ptáci a nebo celou zimu zaspat jako medvědi. Nemají se ty zvířata někdy fajn?
Jenom jsem tak zase přemýšlela, v noci, když jsem nemohla spát, co dělají bezdomovci? Já vím, že většina z nich si za svůj osud může asi sama, ale je taky dost takových, kteří nemůžou za to, že nemají střechu nad hlavou a nemají kam jít. Osud si s nimi třeba zle pohrál a kdo ví..mohlo by to potkat kohokoliv z nás. Uvědomila jsem si jaké to musí asi být celé dny sedět tam někde v takové hrozné zimě, nemít se kde ohřát a tak vůbec. Strašná představa! Jsem vděčná za ústřední topení, teplou vodu a teplé peřiny.
Tak to vidíte, jak na mě doléhá to hrozné počasí. Jsem nevrlá, otrávená, smutná a prostě taková depkovitá. Je to na prd tohleto...a když si představím kolik ještě uplyne času než bude zas teplo....ne, nechci na to ani pomyslet.
Už budu raděj mlčet, protože už jen hloupě žvaním, ale postěžovat jsem si musela :) zvlášť před zítřejším, nejstudenějším dnem týdne..brrr, to zas bude ráno :( Doufám, že jste si taky poslechly písničku od Paola Nutini s názvem Autumn, je krásná ;)

C jako cenzura

11. října 2009 v 18:47 | Marelia |  Abeceda
Nedávno jsem se pohoršovala nad tím, co všechno mohou dnešní děcka najít na internetu a hlavně strašně jednoduše. Tak vlastně proč se tak divíme, co z dnešních děcek roste, když všude kolem nich je to samé násilí, sex, drogy, pití, korupce a nevím co všechno. Ale nechci kázat, jen vysvětluji, jak jsem přišla na dnešní téma abacedy. Tak tedy o cenzuře....
Slovo cenzura pochází z latinského censor, což byl úředník, která měl za úkol sčítání obyvatel a dohlížení na morálku.
Cenzura je tedy kontrola a omezování sdělování informací - ať už předávaných mluveným slovem, tiskem nebo dalšími formami vyjadřování. Bývá zřizována státem, náboženskou organizací, armádou, vedením firmy apod. Slouží pro udržení ideologického monopolu, uchování státního, firemního či vojenského tajemství nebo uchování hlásaných morálních principů.
Cenzura se obvykle týká veřejně sdělovaných názorů, ale v dobách nesvobody je kontrolováno i soukromé sdělování názorů. Součástí cenzury bývá i kriminalizace toho, kdo by se cenzuru snažil obejít. Je součástí praktik mocenských struktur prakticky celou lidskou historii.
Existuje několik druhů cenzury. A to:
  • součást zákonů - zakázaná témata jsou explicitně vyjmenována v zákoně
  • vojenská cenzura - má za úkol utajit činnosti, znalosti a technologie před (byť i potenciálním) nepřítelem. Je kontrolována i soukromá komunikace.
  • firemní cenzura - kontrola technologických tajemství před konkurencí a informací, které by mohly poškodit obraz firmy
  • náboženská cenzura - je omezováno šíření myšlenek, které jsou v rozporu s vládnoucím náboženstvím.
  • politická cenzura - je zakázáno šíření informací, které by mohly diskreditovat vládnoucí politiky
  • cenzura školních učebnic - podle právě vládnoucí ideologie jsou upravovány učební texty.
  • autocenzura - sdělované informace filtruje sám autor, nejčastěji ze strachu z postihu.

Andělé a démoni na DVD a moje stěžování

11. října 2009 v 17:19 | Marelia |  Moje tipy

Tolik jsem se těšila. A přišlo to :) AaD vyšli na DVD, 400 kč dneska za originálku DVD je běžná cena si myslím takže taky žádné trhání žil, ale co mě potrhalo žíly je dabing. Fuj, ble, fuj. Dobře, možná přeháním, ale já jsem nespokojená :)
Nejenom, že se to s originálem nedá srovnat (tak asi jako u každého filmu), ale hlavně - výkon McGregora s dabingem zaniká a co mě víc vytočilo je, že v Šifře Toma Hankse daboval Vladimír Dlouhý - já tenm hlas milovala, prostě to k němu sedělo a teď? Teď se někdo rozhodl, že ho bude dabovat Aleš Procházka, kterého já mám navždycky spojeného s hlasem profesora Snapea z HPčka. Prostě se na to pomalu nedalo ani koukat, protože jsem pořád viděla Snapea a ne mého profesora Langdona z Šifry...ach ach...co mi to udělali? :D

Převlečení na podzim

11. října 2009 v 14:29 | Marelia |  Kolem blogu
Tááák a jak už jsem předtím říkala, že ten minulý šedivý lay je jen dočasný, že jen čekám na pěkný obrázek tak jsem k tomu včera zasedla a trošku s tím začala něco dělat. Dneska došlo k finálním úpravám a nakonec vzniklo to co vidíte. Samozřejmě má lay své mouchy, určitě nebude sedět menu těm, co mají jako prohlížeč explorer, ale mě to v mozille sedí a už na to kafrám :) Je to fialovo-šedivé, je to podzimní a je to tak trošku do webovského vzhledu. Řekla bych že se to dá :) Taky musím říct, že v souvislosti se změnou vzhledu blogu jsem i vyházela některé rubriky, které už jsem ničím dlouho nenacpala nebo do nich prostě nikdo nechodil a tak :)
A takhle už to vypadá :)

Avatary slavných žen

10. října 2009 v 20:30 | Marelia |  Avatars
A ještě várka avatarů, též dělaných mnou, taky je to nějaký čas, ale tady ještě nejsou :) Zase volně k užití ovšem jen se zdrojem :)

Taková trošku kolážní :)

10. října 2009 v 20:09 | Marelia |  Wallpapers
Už jsem tuhletu wallku dělala asi tak před měsícem, možná je to ještě delší dobu, ale ještě nebyl čas jí sem dát a tak to teď napravuji. Je to takové to něco kolážového :) Ve třech barvách :) Volně k použití, jen nevydávat za své...

NÁHLED na modro-fialovou
NÁHLED na zeleno-modrou
NÁHLED na meruňkovo-hnědou

Asi bych měla promluvit...

10. října 2009 v 14:18 | Marelia |  Osobní
Myslím, že mojí drazí, věrní bych zase jednou mohla říct jak to vypadá s mojí maminou :) Když jsem se ozývala minule, myslela jsem, že už to bude v pořádku a i já se pomalu vrátím do blogového světa. JENŽE ještě ten stejný den, kdy byl článek napsán jsem šla navštívit mamku na ARO do nemocnice a ejhle. Její stav se rapidně zhoršil. V noci přestala dýchat, tak jí museli zavést plicní ventilátor a hned ráno z té únavy a nedostatku kyslíku přestalo mamince tlouct i srdce.....
Naštěstí doktoři byly tak pohotoví, a její síla žít byla silnější, se jí podařilo zachránit a je pořád mezi námi. Takové oslabení orgánů způsobilo taky velkou měrou to, že se jí nadobro rozpadla celá slinivka. Zánět byl prý tak moc rozsáhlý a vážný, že se neztratil sám, působením antibiotik, jak se původně čekalo, ale doslova celou slinivku sežral.
Když jsem tam tak u ní stála, viděla jak je v bezvědomí, jak nízké hodnoty má na monitoru, jak má modré a ledové ruce i nohy, myslela jsem, že tam s sebou plácnu a budou tam schánět lůžko i pro mě. Horší okamžiky jsem opravdu nezažila. Nakonec, když mi paní doktorka řekla jen, že prodělala klinickou smrt a že se jí ta slinivka rozpadla a že je stále v ohrožení života a víc nic, byla jsem opravdu na tom nejhlubším dně. Fuj, ještě teď se klepu, když si na to vzpomenu.
Třetí den po téhle hrůze se mamka konečně probrala, nevěděla vůbec co se stalo, teď nemohla mluvit, protože ten ventilátor je veden přes hlasivky, na které tlačí a to brání jakémukoliv zvuku. Byla z toho prostě strašně vyjukaná.
Nebudu to už prodlužovat. Další postup byl ten, že jsem teď 14 dní čekali než se ta rozpadlá slinivka změní v kašovitou tkáň, aby jí mohli endoskopicky odsát, protože chirurgicky to nedoporučovali. To se nakonec povedlo teď ve čtvrtek a teď by se to snad mělo jen a jen zlepšovat. Včera už mamka vypadala moc dobře a bříško jí začlo splaskávat a tak vůbec. Prostě teď už věřím, že všechno bude fajn....:)
A opět všem děkuji za zájem a za krásná přání a podporu pro mě a mamču! Vážím si toho ;)

Ingrid Michaelson - Keep breathing

8. října 2009 v 20:28 | Marelia |  K poslechu
Další písnička, která mi učarovala na soundtracku Grey´s anatomy :) Vlastně mě napoprvé nezaujala nebo spíš jsem si jí nezapamatovala, ale pak asi tak před měsícem jsem seděla v parku, měla jsem o čem přemýšlet a najednou mi tvář ošlehal jemný větřík a ze stromu naproti spadl první list a do toho mi do uší hrála tahle písnička...byl to zase jeden z těch magických okamžiků, na které já věřím....
Tady už je písnička společně s videem z jmenovaného seriálku :) Zaposlouchejte se a věřte na magické okamžiky...

Layout na přání

8. října 2009 v 19:22 | Marelia |  Layouts
Jelikož a protože se mi mile a slušně ozvala na mail slečna jménem Bety s přáním o layout nemohla jsem jinak než jí ho splnit :) Ještě jednou děkuji za ohleduplnost v mém nynějším životním období a snad se bude lay líbit a budeš spokojená :) Tato slečna ze Slovenska si přála, aby to byl takový ten deníčkový-dřevěný layout (nazvala jsem ho my modest i - mé skromné já) tak snad jsem se alespoň trefila. Snažila jsem se splnit všechny požadavky, na některé se nedostalo, ale to už si vysvětlíme v mailu ;)
NÁHLED