Srpen 2009

Pražská zoo

28. srpna 2009 v 13:39 | Marelia |  Moje fotky
Přicházím s další várkou fotek ze zoo. Tentokrát je to ze zoo v Praze. Nádherná zoo. Fotek není sice moc, protože jsme s sebou měli mužovu neteř a znáte to dětičky se zrovna začnou nudit, musíte je zabavit a prostě si nevyfotíte všechno :) Jójó byly jsme taky takový :)

Čínský pašíček :)

Sledovali, sledovali?

28. srpna 2009 v 9:00 | Marelia |  Osobní
Tak sledovali jste včera noční oblohu ne západní straně? Já jo. Čekala jsem úplně zvědavá a natěšená a nebyla jsem zklamaná. Bylo to strašně krásné. Obloha kolem byla celá oranžová a Mars vypadal sice jako měsíc, ale červený. Spíš jako kdyby měsíc hořel. Tak jsem hned zburcovala mamku ať se jde taky číhnout. Pak mě napadl dokonalej nápad, že si to vyfotím. Ovšem hned se ukázalo, že zas tak dokonalej nápad to není, protože s tím naším foťákem to moc neumím a nevěděla jsem, jak se tam nastavuje noční režim, ale tak co, zkusila jsem to :) Vzala jsem psici a šla na zahradu, že si to vyfotím, ale to by za naším plotem město nemělo mít hnusně hnusný stromy, o které se stejně nestará a akorát je to zarostlá džungle. Stromy mi výhled zakryly a bylo to naprd :( Mamka dostala nápad ať vylezu na garáže, že to odtud možná bude lepší. Tak já, jak nějakej blázen v noci lezla na garáže (jestli mě někdo viděl, tak si asi myslí, že k nám lezl nějakej zloděj :D) a nakonec víte co? Vyfotila jsem to, ale tím, že neumím s tím foťákem z toho byla jen taková oranžová koule v černém poli. Tak jsem zklamaná slezla dolů a šla pro dalekohled, jenže z okna už to zasejc moc vidět nešlo, protože mi to zalezlo za ty stromy pitomý. Tak jsem znova šla lezt na garaže, kde jsem samozřejmě žuchla do ostružin, ale nakonec, když jsem tam vylezla, no prostě nádhera, krása, dokonalost. I za ty modřiny to stálo :)

EDIT: 28.8.09 9:37
Tak vám nevím dámy a páni, na co jsme to s maminou včera tak užasle zírali, ale Mars to asi nebyl, protože po nahlédnutí k Lemonie na blog jsem zjistila, že zahledala a našla TOTO, což celou teorii vyvrací. Já tu informaci dostala emailem, stejně jak o těch hvězdách před nějakým časem tak jsem se ani neobtěžovala si to ověřit a brala jsem jí jako jasnou a pravdivou. A tak jsem jí rozšířila dál tady mezi vás. Takže se omlouvám. Jen by mě zajímalo, co jsme to včera teda sledovali...asi měsíc, ale takový červený? Hm hm hm..to je mi záhada :)

Layout Memories on holiday

27. srpna 2009 v 20:49 | Marelia |  Layouts
Je to vínovo-modro-bílé. Co víc říct? Ale jo, je docela fajn. Je to taková vzpomínková věc. Proto ten název Vzpomínky na prázdniny, které už jsou skoro fuč. Na tom obrázku je Sardinie. Zasejc takovej rychlovkovej. Normálně mi teď trvá delší čas to nastavování než samotná výroba :) Jsou tam zase i nějaké ty serepetičky jako vždy. Kdyby měl někdo zájem stačí si napsat ;) Teď už pomalu budu končit a půjdu vyhlížet Mars :)
NÁHLED

Layout easy

27. srpna 2009 v 13:10 | Marelia |  Layouts

A už jsem udělala další layout. Já vím je to k zbláznění, ale když mě to tak parádně zahání nudu :) Je takový jednodušší, ale taky se mě celkem líbí. Na to, že jsem nejdřív přemýšlela nad černým to jde ne? :) To je holt ta momentální inspirace... :)

Dvě babky a jeden pes :)

26. srpna 2009 v 19:29 | Marelia |  Osobní
Už skoro týden jsem nepsala nic osobního a to mě mrzí, protože já si s vámi ráda povídám, i když je to jen ve virtuální podobě. Tak to teď pěkně napravíme :)
Možná jsem ani neměla, co psát, protože nic tak zásadního se mi ani neděje, ale není to zas tak úplně pravda. Taťka začal pracovat v nové práci v Mostě a tak tady přes týden moc není. Přespává u babičky a někdy u strejdy, né že by se mi nějak stýskalo, to ne, protože nemáme zrovna ukázkový vztah otce s dcerou, ale díky tomu jsme si s mamkou uvědomily, jak ten dům vypadá obrovský. Je teď takový tichý. Když taťka pracoval ještě na šachtě před x lety naučil se tam strašně řvát, protože většina lidí tam už skoro neslyšela a tenhle hloupej zlozvyk si přinesl s sebou domů a ještě ho to nepustilo, takže pořád je v tomhle domě něco nebo spíš někdo slyšet. A teď? Ticho.
Celej den jsem sama doma, sem tam zajdu na kontrolu do nemocnice, když musím, ale jinak jsem pořád tady. Já a pes. Mamka v práci, brácha v Praze, táta v Mostě, láska v práci. Prostě jenom já, pes a to ticho. Tak obě vždycky čekáme až mamka přijde z práce. Pak si povídáme aspoň dvě hoďky a pak si jdeme každá po svym. Není to divný? Prostě vždycky, když jí nechávám tam v dolním patře tak mě je líto, že tam bude tak sama. Ale uklidňuju se tím, že si třeba chce taky po práci trochu odpočinout, sednout třeba jen tak k telce nebo se naložit do vany, ale stejně mám takovej pitomej pocit.Mamka pořád říká ať se nikam nestěhuju, že ať jsem ještě doma, že sama s tátou tady nebude, ale tohle mi přijde jako předzvěst toho, že přijde změna. A už teď se cítím provinile, že ji nechávám dole samotnou. To si nedokážu představit, že bych opravdu odešla. Uf uf, je to tíhá být dobrým dítětem svým rodičům....

Rozcestník grafiky a obrázků

26. srpna 2009 v 16:51 | Marelia

Obrázky
obrázky, na které jsem narazila v internetovém světě a líbily se mi
moje fotky z výletů, domova, mých prací a nebo tak různě

Layout "About softness"

26. srpna 2009 v 15:19 | Marelia |  Layouts
Já vím, šílím, blbnu, kravařím :) Však ten měsíc v nemocnici a teď měsíc doma musí být někde znát :) Je to žalostné, ale těším se do práce :) A tak si vybíjím svojí kreativitu na tvorbě grafiky holt no, však to se mnou přežijete :) Ovšm na tenhle lay jsem patřičně hrdá, na to jak byl celkem rychle hotový a jak šel hned napoprvé nastavit, je krásný (alespoň pro mě). Jó kdyby to šlo vždycky tak hladce.. :) Kdybych tenhle lay, co mám neměla tak krátce snad bych ho vyměnila za tenhle ovšem jestli má o něj někde zájem hned, je jeho :) Stačí napsat...

B jako Boty

26. srpna 2009 v 11:29 | Marelia |  Abeceda
Když jsem se zamýšlela nad písmenke B měla jsem v hlavě jakoby úplně vymeteno a nepřicházelo mi na mysl žádné slovo na B. Prostě jako kdyby nebyly banány, Benátky, blaho, bahno, broskve, Bombaj, Barma, blamáž, barvy..a tak dál a tak dál. Nakonec, když jsem vzpoměla, že si musím vyprat botky od Baťi mi svitlo :) Tak tedy..tady je příběh o botách :)

Na přechytralé wikipedii jsem se dozvěděla něco o historii a to konkrétně to, že nejstarší dochované boty jsou staré 10 tisíc let (vpavo na obrázku). Ve své primitivní formě byla obuv tvořena neupravenou nebo pletenou trávou připevněnou k noze. Mezi památkami ranného Egypta je možno spatřit různé sandály z pletených papyrových listů, krásně a umělecky vytvořené. Také Číňané pletli první obuv z trávy.
Ovšem Američtí vědci z Washingtonské univerzity v St. Louis se ale domnívají, že člověk nechodil bos už před 40 tisíci lety. Žádné obutí z té doby se nezachovalo, ale důkazem jsou podle vědců kosterní ostatky tehdejších lidí. Nošení obuvi, ať už jakéhokoliv tvaru se projeví na kostech chodidla, které reagují na mechanický tlak. Profesor Erik Trinkaus na teorii o prvních botách přišel náhodou, když si totiž všiml, že palce na lidské noze se před desítkami tisíc let začaly nápadně rychle zmenšovat v důsledku vyvýjenáho tlaku nad chodidla od nošení bot.

Layout Magical city

26. srpna 2009 v 9:49 | Marelia |  Layouts

Uf uf nemůžu za to :) Jsem nějaká činná a tak se vyjevil další layout. Chtěla jsem nějakou experimentální barevnou kombinaci a takhle nějak to dopadlo. Není to nic zvlástního, ale tak celkem se to dá si myslím :) Tak třeba se to zrovna někomu bude šiknout a napíše si o něj, když ne tak se taky prdlajs stane, hlavně, že moje kreativní múza byla ukojena :)

Hollywood

25. srpna 2009 v 18:29 | Marelia |  Úryvky a doporučení

Charles Bukowski je podle mě skvělý autor, takže do mých Úryvků patří. Vybrala jsem první kapitolu z jeho knihy Hollywood

O pár dnů později volal Pinchot. Říkal, že by rád hnul se scénářem. Nemohli bychom za ním zajít?
Tak jsme si nechali vysvětlit cestu a jeli Broukem směrem na Marina del Rey. Podivný kus země.
Náhle jsme byli dole u přístavu a míjeli jsme lodě. Většinou to byly plachetnice, na jejichž palubách se potloukali lidé. Měli na sobě speciální námořní oblečení, čapky, tmavé brýle proti slunci. Většina z nich zcela zřetelně právě unikla každodenní dřině. Nikdy tu dřinu neměli rádi a nikdy taky mít nebudou. Byla to odměna Vyvolených v zemi naprosté pohody. Podle oblečení mi připadali jako blbci. Já jsem pro ně byl samozřejmě vzduch.
Odbočili jsme doprava od doků a míjeli jsme ulice módních jmen seřazené v abecedním pořadí. Našli jsme tu naši, odbočili doleva, našli jsme číslo a zahnuli na příjezdovou cestu. Písek dosahoval až k nám a oceán byl dost blízko, aby se na něj dalo dohlédnout, a dost daleko, abychom nebyli v nebezpečí. Písek se zdál čistší než jiný písek a voda vypadala modřejší a vánek příjemnější.
"Podívej," řekl jsem Sarah, "právě jsme se vylodili na nejzazší výspě smrti. Má duše z toho blije."
"Přestaneš se už starat o tu svoji dušičku?" odvětila Sarah.
Brouka nebylo třeba zamykat. Jsem jediný, kdo ho umí nastartovat.
Stáli jsme u dveří. Zaklepal jsem.
Otevřely se a za nimi stál takový vysoký štíhlý týpek, ze kterého přímo vyzařuje umění! Vidíte, že byl přímo zrozen, aby Tvořil, Tvořil velké věci, naprosto neomezeně, nikdy neobtěžován takovými podružnostmi jako je bolení zubů, pochybnosti o sobě samém nebo mizerná smůla. Byl to jeden z těch, kteří vypadají jako géniové. Já vypadal tak na umývače nádobí, takže tihle týpci mě vždycky trochu brali.

Jedno kladivo, milióny hřebíků a Leonardo

25. srpna 2009 v 18:09 | Marelia |  Obrázky

Zase si prohlížím e-maily a tadyhleto co uvidíte mě strašně zaujalo. Pán musí mít asi strašně velkou trpělivost a disciplínu, protože já bych to určitě zabalila hned tak po prvním hřebíčku, protože za a) když já zatloukám hřebík tak se nějak záhadně vždycky ohne :D a za b) mám strašně malou trpělivost, jak něco nejde hned a na poprvé tak je zle a jsem vzteklá a prostě už se mi nechce nic dělat. Holt Beran :)

Sledujte Mars...již brzy

25. srpna 2009 v 17:29 | Marelia |  Jiné
Chtěla bych upozornit na událost, která se podle odborníků, stala naposledy před 5000 lety. Celý srpen tohoto roku mohou, pozorní pozorovatelé, na východě noční oblohy, pozorovat červenou planetu Mars. Letos je nejblíže Zemi a to na 34 649 589 mil. Trochu se může podobat měsíci, protože také dorůstá. Můžeme ho sledovat mezi 22h a 3h ranní, kdy dosahuje azimutu. Ovšem za dva dny- 27.8 bude nejzřetelnější. Sledujte ho už po setmění do 00:30h.
Já sledovat určitě budu, protože tenhle jev budou moct lidé vidět až za necelých třista let, což já už nestihnu a určitě ne nikdo z vás, tak se dívejme dokud to jde :)

Layout "Go back and start new"

25. srpna 2009 v 14:00 | Marelia |  Layouts
Nějak se mi v poslední době chce dělat nějaká ta grafika tak toho musím využít. Zrobila jsem nějaký ten lay. Už dávno jsem chtěla použít něco v šedé a v téhle kombinaci je to myslim dobré a celkem fajn to vypadá (holt miluju fialovou nó :D).
Kdyby o něj měl někdo zájem, není problemo, stačí napsat a múže být šťastným majitelem :) Taky jsou tam nějaké bonusky a tak...to je asi vše co jsem chtěla říct :)

Adele - Hometown Glory

22. srpna 2009 v 21:16 | Marelia |  K poslechu
Zasejc mám nějakou pochmurnou náladu, tak poslouchám nějakou tu hudbu a jen tak si přemýšlím. A chci sem vložit další písničku ze sountracku Chirurgů, která je fakt taková depkovitá, ale je krásná...opravdu krásná...a to piano..hmm....

Ponte Milvio

22. srpna 2009 v 17:26 | Marelia |  Věděli jste?
Zjistila jsem, že v rubrice K poslechu je už většina videí tak nějak nefunkčních, protože imeem udělala taky velké změny a zkrouhla užívání jejich služeb a tak jsem se pustila do napravování škoda a u písničky od Tiziana Ferra, díky jeho klipu, jsem si vzpoměla, že jsem chtěla psát o mostu, kde se videoklip natáčel. Ale nějak se mi to vykouřilo z hlavy a zapoměla jsem. Je zajímavý historii, ale hlavně svojí tradicí, která se týká lásky :)

Z toho historického hlediska musím říct, že se neví, kdo tento most, přes řeku Tiberu v Římě postavil. Bylo to určitě v antice a určitě mnoho let před rokem 312, kdy tady Constantin I. vyhrál svou bitvu proti Maxentiemovi a ukončil tak spoluvládcovský systém tetrarchie. Podle legendy měl Constantin v předvečer bitvy vidění v němž spatřil kříž a nápis In hoc signo vincas (V tomto znamení zvítězíš). Constantin opravdu bitvu vyhrál s křižem na svém štítu a brzy na to změnil radikálně náboženskou politiku říše ve prospěch dosud pronásledovaného křesťanství. Už žádné stovky bohů, ale jen jeden.

A jako Afrodité

22. srpna 2009 v 11:43 | Marelia |  Abeceda
Začínám s abecedou a samozřejmě prvním písmenem A. Miluju antiku a řeckou historii a tak vůbec a proto byla jasná volba. Mým reprezentantem za písmeno A je Afrodité, nejkrásnější z bohyň. Dokonce mám doma její sošku, kterou jsem si přivezla z Řecka, ale teď už dost o mě a více o ní.

Její původ je poněkud nejasný, podle Homéra byla dcerou nejvyššího boha Dia a bohyně deště
Dióny, podle Hésoida se zrodila z mořské pěny oplodněné bohem nebe Uranem a vystoupila z moře na ostrově Kypr. Podle dnešního stavu bádání byla Afrodita pravděpodobně bohyně maloasijského původu a vyvinula se, jak se zdá, ze syrsko-foinické bohyně Astarty, která měla původ v asyrsko-babylónské bohyni lásky Ištaře. Řekové ji převzali už v nejstarších dobách, a to podle všeho přes ostrovy Kypr a Kythéru, kde ji také nejvíc uctívali; zasvětili jí myrthu, růži, jablko, holubici, delfína, vlaštovku a lípu a hlavně velkolepé chrámy v Knidu, Pafu, Korinthu, Alabandě, na Kóu i jinde. Z řeckých osad v jižní Itálii se rozšířil její kult také do Říma, kde ji ztotožnili se staroitalskou bohyní jara Venuší a uctívali podobně jako v Řecku; z jejích římských chrámů byly největší na Caesarově fóru (chrám Venuše Roditelky) a u Svaté cesty k římskému Fóru (chrám Venuše a Romy). Afroditin kult zanikl až po vítězství křesťanství; její jméno se však zásluhou básníků ,sochařů, malířů a astronomů udrželo živé dodnes.

Wallpapers autumn

21. srpna 2009 v 21:14 | Marelia |  Wallpapers
Tak jednou tu mám i rubriku s grafikou tak se holt budu muset taky činit v tomhle směru :) Už na sobě trošku pociťuju nostalgii z pocitu, že už se blíží podzim a tak jsem dvě wallpapersky, na toto téma, ve více barevných variacích. Tak třeba se zrovna někomu šiknou :)

První se mi moc nelíbí, protože nevěřím, že by to někdo chtěl mít na ploše, protože to má docela zuřivé barvy, ale tak holt jednou už je to takové tak ať :)


Druhá se mi líbí, s tou jsem spokojená :) A hlavně už jsou ty barvy mírnější a dá se na to koukat :) Tahle je hned v několik variacích :)Mrtvá nevěsta Tima Burtona

20. srpna 2009 v 19:50 | Marelia |  Moje tipy

Vždycky jsem milovala filmy Tima Burtona, prostě vždycky. Když mi jako malé učaroval Stříhoruký Edward, bylo jasno :) Kombinace Johny Deep a Tim Burton je snad světu známá a myslím, že tahle spolupráce je skvělá. Jak už od zmiňovaném Edwardovi přes Ospalou díru, Karlíka a továrnu na čokoládu až k Sweeney Toddovi-ďábelskému holiči z Fleet street.
A taky Mrtvá nevěsta. Kde Johny Deep sice jen daboval hlavního animovaného hrdinu, ale i tak si myslím, že to bylo dobře. Fil mám ráda. Jé krásně mrtvolný stejně jako Ukradené Vánoce Tima Burtona. Určitě stojí za to se na film podívat.


Info:
Motto: Láska hroby přenáší.

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky ...

Naše zoo

20. srpna 2009 v 18:44 | Marelia |  Moje fotky
Trošku jsem si dělala očistku počítače a brobrala nějaké ty fotky. Narazila jsem na nějaké z naší zoo, vím že jsem sem už nějaké kdysi dala, ale jen malounku a tak jsem jich tentokrát udělala o mnoho víc, chci je tu mít a snad se vám budou líbit :)

Tadyhle jsou velbloudi, kterých se naše velká psice strašně bála, vůbec se jí nelíbili :)

Webkamery po celém světě

20. srpna 2009 v 14:57 | Marelia |  Internet
Nevím kolik z vás používá iGoogle, ale já ho používám už nějaký čas a je to fajn. Všechno, co potřebuji mám na jednom místě jen jednou kliknu. Ale o tohle to tak úplně nebude. Spíš chci doporučit jednu stránku, která je jednou z aplikací na mém iGooglu. Dlouhý čas jsem hledala nějaké dobré webkamery, s kterými bych se mohla podívat třeba co se aktuálně děje v New Yorku nebo v Římě nebo prostě kdekoliv na světě. Většinou jsem nacházela nefunkční servry, kde fungovaly tak dvě tři kamery. Tady je jich opravdová spousta. Chcete se podívat jaké je třeba počasí v Buenos Aires? Budiž. Stačí zadat do vyhledávače na této stránce město nebo oblast, které chcete a ono samo vám to vyhledá kameru nejblíže dostupnou na tomto místě nebo jich vyhledá dokonce několik. A co je další plus? Je to v češtině :) Však uvidíte sami, zkuste to :)