Květen 2009

Vsákneš se do mě jako déšť

27. května 2009 v 19:37 | Marelia |  Seriály
Určitě koukáta na Comeback nebo jste aspoň jednu epizodu viděli, tady je hitovka od Tomiho Paciho, teď mi to pořád zpívá můj muž takže jsem nakažená...třeba to přenesu na vás :)


Vsákneš se do mě jako déšť
a já se vsáknu do tebe,
takový štěstí nenajdeš,
i kdybys šel až do nebe.
Až odneseš mě jako hurikán,
bude mi jedno, že nevím kam.
Vsákneš se do mě jako déšť.

Opuštěným nádražím jako pouští, pouští,
plouží se mý srdce horkem vyprahlý.
Naděje pár kapek jen najít zkouším, zkouším.
Že přijede ten vlak, jehož číslo už znám,
že tě přiveze k nám a já nebudu sám.

Vsákneš se do mě jako déšť
a já se vsáknu do tebe,
takový štěstí nenajdeš,
i kdybys šel až do nebe.
Až odneseš mě jako hurikán,
bude mi jedno, že nevím kam.
Vsákneš se do mě jako déšť.

Vedro, léto, hnus..nebo ne? :)

26. května 2009 v 14:38 | Marelia |  Osobní
To je dneska, ale hnusnej hic, že? Já mám teda ráda teplo, ale to český teplo mi vadí. Takhle někde u rybníka v Jižních Čechách to musí být fajn, ale ve městě je to otravné, hnusné a úmorné. Taky jsem přišla z venku vyprahlá, upocená a ulepená. Fuj až mě bylo špatně. A ještě ke všemu jsem provedla zjištění, že jsem se sice opálila za tu chvilku na zastávce, ale jen jednu ruku takže tu jednu mám hnědou a tu druhou bílou jak sejr, prostě nádhera :D Ale zase na druhou stranu, když si vybavím předpověď počasí na zejtřek tak zaplať pánbůh za dnešní vedro. Nenávidím tyhle teplotní skoky...chjo, chjo :)

Cestou necestou - 5.díl

24. května 2009 v 18:15 | Marelia |  Cestou necestou

CHRÁM SV. PETRA

Od 1506, Itálie - Vatikán
Leží na prvém břehu Tibery západně od Říma a je součástí nezávislého církevního státu Vatikánu. K chrámu lze dojít přímo po Via della Concilazione.
Svatopeterský chrám zabírá plochu 22 067 čtverečních metrů a byl největším křesťanským kostelem na světě až do roku 1990, kdy byl předstižen ještě větší bazilikou Matky boží v Yamoussoukro na Pobřeží slonoviny. Rozměry má úctyhodné, ale ještě větší podiv budí fakt, že byl vůbec dostaven, vzhledem k jeho historii vzniku.
Kostel v dnešní podobě má původ v hrobu muže, který v 1. století po Kr. zemřel za svou víru, mučednickou smrtí. Byl to apoštol Petr, který byl ukřižován za vlády císaře Nera v roce 64 po Kr. Byl pochován na veřejném hřibotově, který se tak stal poutním místem. Křesťanský císař Konstantin vystavěl nad jeho hrobem baziliku, která pak přečkala více než 1000 let. Když byla basilika už zchátralá, započal papež Mikuláš V. v roce 1450 výstavbu nového velkolepého dómu. V roce 1455 a stavební práce se poprvé zastavily. Nejen díky tomu se stavba protáhla na dalších 170 let.

Byl jednou jeden....člověk, vynálezce, život, objevitel, planeta

22. května 2009 v 14:49 | Marelia |  Seriály
Zase jsem si trošičku nostalgicky zavzpomínala a postahovala jsem si všechny díly těhle cyklů. Francouzský naučný seriál z dob sedmdesátých let. Nejvíc se mi z téhle seríe líbí Čověk a vynálezce. Život je taky celkem fajn, ale už né tolik pro někoho, kdo denně v práci vidí krev a to všechno kolem :) Objevitel je s novějším dabingem a to mě docela odrazuje, ale taky ujde. No a planeta už podle mě měla jen vydělat na slávě předchozích sériích, což se podle mě moc nepovedlo...A co vy? Vzpomínáte na Petra, Petru a jejich Petříka, Maestra, Vazouna a jeho syna Vazounka? Já to v dětství opravdu milovala. Zábavnou formou jsem se něco dozvěděla, i když jsem z toho tenkrát neměla takový rozum. A dneska mě vůbec netrápí, když si to pustím znovu, že je to převážně určeno dětem, asi jsem stále ještě dítě :)

Tady jsem vybrala znělku z Byl jednou jeden člověk (1978), ale víc se mi líbí ta z života i vynálezce a tak je hned pod ním a následují objevitel a planeta :)

Výroky slavných

19. května 2009 v 20:24 | Marelia |  Reklamy, obrázky a jiné
Jsem z toha na větvi. TARZAN
Už jsem v obraze. MONA LISA
Přijali nás chladně. AMUNDSEN
Nebudu se s tím párat. JACK ROZPAROVAČ
Mít v kalhotách. KRTEČEK
Říkám holou pravdu. INSPEKTOR KOJAK
Nehas, co tě nepálí. JAN HUS
Sejde z očí, sejde z mysli. JAN ŽIŽKA
Až naprší a uschne. NOE
Jsme jedné krve, ty i já. HRABĚ DRÁKULA
Kouká na mě spatra. ROMEO
Nemít tak žádné problémy s měsíčky. MARUŠKA
Dostat se do malých poměrů. SNĚHURKA
Vysekám ho z toho. MICHELANGELO
Nenechat se vytočit. BELL
Mám si to prý strčit za klobouk. PAN TAU
Neviděl bych to tak růžově. INSPEKTOR CLOUSEAU
Nedělej mrtvého brouka. YOKO ONO

Charlotte Brontëová

19. května 2009 v 19:51 | Marelia |  Spisovatelé
Charlotte Brontëová je nejstarší ze třech slavných sester - spisovatelek (Emily, Ann) Brontëových. Nejprve se začala věnovat básním a se svým bratrem Branwellem psala povídky. Po ukončení studia se živila jako učitelka a guvernantka. Stejně jako její sestra Emilly nejprve psala pod mužským pseudonymem. Její první díla kritika označila jako brakové. Charlotte se přesto literární tvorbě dále věnovala a to i po smrti svých sester a bratra, kteří zemřeli na tuberkolózu.

Díky románu Jana Eyrová, kde jako první ukázala na díle ženskou Emancipaci (posléze v Anglii vzniká feminismus) sklidila veliký úspěch, navštívila Londýn a začala se pohybovat ve vznešenějším prostředí. Spřátelila se W.M.Thackerayem nebo Elizabeth Gaskell.

V červnu r. 1854 se provdala, o rok později však umírá na tuberkolózu. Zanechává po sobě 4 úžasná díla, kromě nejznámnější a nejpopulárnější Jany Eyrové, které se dostalo již mnoha filmových zpracování se jedná také o romány Villette, Shirley a Profesor. Díla Charlotte Brontëové se počítají ke klasickým dílům anglické literatury.

Prendo te

19. května 2009 v 13:40 | Marelia |  Laura Pausini
Zase nějaká ta písnička od Laury, je kraťoulinká, ale za to moc krásná :) Takže si myslím, že ty dvě minutky poslechu vás nezabijou! :D

Angels & Demons

17. května 2009 v 20:49 | Marelia |  Moje tipy
Tak už jsem tady a jsem připravená vám všechno vyprávět :) Ještě jsem si pustila soundtrack k tomuto filmu ať si to trošku připomenu a můžu vám popsat líp svoje dojmy :) A vy si jí pusťte taky...je to prostě krása :)
Ach jak já miluju tu hudbu Hanse Zimmera...dokonalost nad dokonalost. A to je první klad filmu, nádherná hudba, která doprovází film. Vurčitých chvílích dodává na akčnosti, u jiných scén vám zase bere dech.
Další co bych chtěla pochválit jsou herecké výkony. O Tomu Hanksovi snad ani nemusím mluvit. Profesora Langdona zahrál skvěle..jak kdyby to byl jeho vlastní koníček a věnoval se symbologii..člověk mu to prostě sežere i s navijákem, jak se říká :) A teď někdo další kdo mě ve filmu uračoval...ano ano je to Evan McGregor, který hrál camerlegna Patricka, viděla jsem s ním pouze film Ostrov, ale tam mě nijak zvlášť neoslovil, ale tady...tady se mi jeho výkon líbíl a moc, třeba jeho proslov před schromážděním kardinálů při konkláve, říkám rovnou, já bych mu dala všechno, co bych měla a poslechla, co říká, tak moc to bylo přesvědčivé. A proto jsem taky trochu zklamaná z toho konce (nechci prozrazovat, ale kdo četl ví o čem mluvím).

Tak už se pomalu chystám...a těším se :)

16. května 2009 v 18:37 | Marelia |  Osobní
Tak už se pomalu chystám do kinečka na Andělé a démoni. Jsem natěšená, ale né zase až moc, abych pak nebyla třeba zklamaná :)
Rok jsem na to připravovala svojí drahou polovičku a když jsem ho viděla jak se tvářil, když odcházel na fotbal...no evidentně se ještě nesmířil s faktem, že bude muset dvě a půl hodiny sedět na těch tvrdejch (podle něj jsou tvrdý i ty nejměkčí) sedačkách. A jsem ho ještě nechala žít v krutém omylu, že to není s titulkama. Ojojoj to bude asi velice nemile překvapenej až nám to začne. Kdyby šel natočit ten úškleb, co udělá tak vám ho sem dám :D Myslím, že to bude asi velice náročný večer, ale co...já si to užiju (musím taky někdy myslet na sebe :D ) Každopádně vám zítra povyprávím, jak zas budu nadšená z Tama Hankse. No nic ještě musím udělat něco se svým zevnějškem ať v kině všechny nepoplaším tak se mějte pěkně zatím :)

Protože mě nemiluješ!

14. května 2009 v 18:55 | Marelia |  Osobní
Tak jsem zase jednou byla svědkem menší roztržky mezi dětičkama v parku. Byla jsem se trošičku nadýchat jarního vzduchu (u nás teda s příměsí chemikálii...nj hnusný město :( ) a tak jsem se posadila na chvíli v parku a za chviličku přišli dětičky ze školy si hrát. Paní učitelka jim řekla ať si zahrajou nějakou tu pohybovku a tak děcka šup na trávu. Paní učitelka na ně ještě volá ať si daj pozor na bobky od psů. A co udělali děcka? Začli chodit po celém parku a hledali ty obávané bobky. Když jedno nějaké našlo hlásilo to přes celý park. Další se toho chytlo hlásilo to dalšímu děcku a tak to šlo dál...Asi zábavná hra, pomyslela jsem si :)

Ti Scattero´una Foto

14. května 2009 v 18:39 | Marelia |  K poslechu
Jedna z mých nejoblíbenějších písniček od Tiziana Ferra..prostě, když je romantická nálada tak jedině tahle :)


Cestou necestou - 4.díl

13. května 2009 v 7:19 | Marelia |  Cestou necestou

GRAND´PLACE

Od 1402, Belgie
Brusel, hlavní město Belgie je centrem známé belgické dálniční sítě. Do středu města je možné se dostat autobusovou dopravou nebo metrem.
Francouzský spisovatel Victor Hugo, který žil nějakou dobu v Bruselu, nazval Grand´Place nejkrásnějším náměstím Evropy a dodnes by s ním mnozí souhlasili. Mohutná radnice ve stylu brabantské vrcholné gotiky, působivý Maison du Roi (Králův dvůr) a vysoké, zlatem zdobené domy zámožných kupeckých gild udivují návštěvníky přehnaným bohatstvím cimbuří, kudrlinek, zdobených štítů, soch, chrličů vody, byst, vítězných znaků, medailónů, erbovních zvířat, sloupů a balustrád a jeví se jako kulisy v marnotratně výpravné pohádkové opeře.

Italská klasika - tuhle prostě musíte znát :)

12. května 2009 v 21:21 | Marelia |  K poslechu
Dneska mám nějakou takovou pitomou depku a strašně se mi stýská tak poslouchám aspoň italský cajdáky a vybrala jsem jeden z nejznámějších na kterej trsá i moje mamina s tátou a to je co říct...tak šup šup a trsáááme :)


Souboj celebrit

12. května 2009 v 7:12 | Marelia
Dlouho jsem tu neměla souboj celebrit a tak jsem dneska vybrala čtyři mladé herce, které jedna polovina lidí (převážně dívek) miluje a nebo nenávidí. Tak jak jste na tom vy? Hlasujte :)
○ Robert Pattinson
Robert Pattinson

○ Zac Efron
Zac Efron

○Jesse McCartney○
Jesse McCartney
○Daniel Radcliffe○
Daniel Radcliffe

Moje srdcová záležitost :)

10. května 2009 v 19:10 | Marelia |  K poslechu
Stejně jako film Cruel Intentions (Velmi nebezpečné známosti) tak i ústřední píseň je moje srdcová záležitost. Taky možná trochu proto, že jsem na tu melodii nastupovali na posledním zvonění...No prostě je krásná a určitě jí taky znáte třeba z Vyvolených :) Vlastně celý soundtrack je skvělý takže jestli máte možnost si ho poslechnout tak vůbec neváhejte :)

Den matek

10. května 2009 v 18:37 | Marelia |  Osobní
Tak jaký byl váš den matek? Asi by bylo lepší se zeptat maminek :) Já rovnou říkám, že nesnáším, když mám něco někomu kupovat, protože se vždycky snažím udělat tomu dotyčnému radost a tak chci vždycky dárek, který by se mu líbil a v tom je největší potíž, protože nevím, co by se mu líbilo a co zase ne a pořád lítám po krámech dokola a dokola a pořád nevím :( A dneska to nebylo jinak :D

Ráno jsem vletěla do Tesca a lítala jsem od oblečení k domácím potřebám přes drogerii a už jsem toho měla dost, vzteky jsem si chtěla sednou doprostřed Tesca a začít trucovat, jako když jsem byla malá holka, ale asi by to nevypadalo moc dobře :D

Edward & Bella

9. května 2009 v 11:51 | Marelia |  Různé
Přiznávám rovnou, že jsem Twilight ságu nečetla a ani jsem neviděla film, ale neposkvrněná touhle mánií zas tak docela nejsem. Zase jsem se trošičku probírala dAčkem, protože scháním nějaké obrázky a čistě náhodou jsem narazila na tenhle a musím říct, že je povedený, i když se to třeba Edwardovi a Bella zas tak moc nepodobá úplně mimo to taky není, co myslíte? :)

Procházka Central Parkem NY

9. května 2009 v 9:44 | Marelia |  Různé
Mám strašně ráda parky, velké parky. Jsou skvělé na odreagovaní, schováním před tím vším panelem, asfaltem a betonem všude kolem. Proto jsem si vybrala pár pěkných obrázků na dA s tématem největšího a asi i nejznámějšího parku na světě - Central Parku. Moc se mi líbí, jak je to oddělené od okolního New Yourku, ale přesto je to v centru města. A ta obrovska rozloha..hmmm tam by se relaxovalo, běhalo, jenom tak se couralo...prostě paráda :)

První fotka je náhled na celý park z letadla..

Nejlepší seriály dob minulých

9. května 2009 v 9:19 | Marelia |  Seriály
A ještě jedno video ze Streamu z pořadu Fenomén, u kterého jsem si pěkně zavzpomínala na doby čučení na televizi třeba na Dalas, Beverly Hils 902 10 nebo třeba i na Divokého anděla...jéžiš, jak já vždycky pospíchala domu, abych mohla na všechno čumákovat :D Teď už se tomu opravdu jenom člověk směje, ale dřiv se všechno prožívalo s hlavními hrdiny :)


Fenomén Simpsonovi

9. května 2009 v 9:11 | Marelia |  Seriály
Na Streamu v pořadu Fenomén je zmínka o Simpsonových, rozhovor s režisérem dabingu a taky s Helenou Štáchovou (Líza). Taky se dozvíte, jak to s nimi vypadá do budoucna nebo si taky myslíte, že už jsou okoukaní? :)