Březen 2009

Můj dopis jaru...

31. března 2009 v 18:34 | Marelia |  Osobní

Mílé jaro,
čekala jsem tě dlouho a hlavně dřív. Ano sníh byl fajn a krásný. Ale chladný. Zato ty krásně hřeješ a kreslíš paprsky slunce lidem na tvářích úsměv. Když přijdeš, celý svět změníš z monotónní bílé barvy na různobarevné odstíny od žluté přes zelenou až k fialové. Ve vzduchu je cítít vůně květin, trávy a čerstvého vzduchu. Ze zvuků se ozývá bzučení včeliček, třepot motýlých křídel a smích. Smích dětí, co si hrají na hřištích, smích čerstvě zamilovaných dvojic, co pociťují sílu lásky, smích strých lidí, kteří jsou rádi, že se dožily dalšího dne a mohou vidět všechnu tvojí krásu. Je mi s tebou krásně a věř, že tě nikdy nevyměním za léto nebo zimu. Ty jsi dokonalé. Zahříváš mé srdce a děláš mě šťastnou. Už se těším až si lehnu do trávy, která díky tobě konečně roste, a budu se jen tak povalovat a pozorovat oblohu bez mraků. Nebudu se třást zimou, protože ta už je pryč. Tys jí odsunulo na příští rok, protože už je tvůj čas a my na tebe už čekaly....Děkuji, že jsi přišlo :)

Na vycházce

31. března 2009 v 18:06 | Marelia |  Moje fotky
Rozhodla jsem se, že budu publikovat nějaké fotky z rodinného alba :) Vlastně to nebudou zase tak rodinné jako lidské, ale spíš psí :) Ta větší (zlatá retrívřice) je docela modelka a někdy pěkně pózuje, ale ta malá (pouliční směska) nechce vůbec pózovat a opravdu ví, kdy uhnout :) Tyhle fotky jsou aso tak ze začátku března, kdy jsme byly na výletě tady kousek na jednom kopci :)


Edgar Allan Poe - Černý kocour

30. března 2009 v 12:00 | Marelia |  Úryvky a doporučení
Tady zase něco od E.A.Poea :) Je to černý kocour, ale není to celé, protože by to bylo moc dlouhé a nechtělo by se vám to asi číst (už teď pochybuji, že budete číst aspoň tento úryvek). Pro ty, co to přelouskají přeji příjemné počtení :)

ČERNÝ KOCOUR - Edgar Allan Poe
Nečekám a ani se nedomáhám, abyste tomuto šílenému, a přece tak obyčejnému příběhu, který tu vypíši, uvěřili. Byl bych věru blázen, kdybych to čekal; vždyť se to i mé vlastní smysly brání dotvrdit. A přece nejsem blázen, ani se mi nic nezdá, o tom vás ujišťuji. Zítra však zemru a dnes chci své duši ulevit. Nejdříve bych rád seznámil svět prostě, stručně a bez podrobných výkladů s pouhým sledem příhod v mé domácnosti. Důsledky těchto příhod mne děsily - trýznily - a zničily. Ale nebudu se pokoušet je vysvětlovat. Pro mne neznamenaly nic než hrůzu - mnohým nepřipadnou ani tak hrůzné jako spíše bizarní. Možná že se v budoucnu najde mozek, který mé přízraky zredukuje na běžnou, všední věc - nějaký chladnější, logičtější a ne tak vznětlivý mozek, jako mám já, a ten nebude vidět v okolnostech, které já líčím s hrůzou, nic víc než obvyklý postup docela přirozených příčin a následků.

Vtipná hesla :)

29. března 2009 v 22:37 | Marelia |  Reklamy, obrázky a jiné
Co tě nezabije... to se vrátí a zkusí to znovu!

Ty po mě kamenem-já po tobě cihlou…!

Když se k tobě štěstí otočí zády....Kopni ho do pr****!

Nic se ti nedaří,nic ti nejde?Lehni si na silnici ono to přejde...

Lež má krátký nohy...ale pravda ještě kratší!

Kde se jí,jez! Kde se pije-pij! Kde se pracuje...Odejdi aby si tam nepřekážel!

Alkohol je metla lidstva.......A zametat se přece musí…

Usmívej se!Zítra bude hůř .... A pozítří možná ani nebude…

Příbuzní jsou jako horská krajina, nejlepší dojem dělají z dálky.
http://iphonetoolbox.com/wp-content/uploads/2008/08/keep-smiling-f.jpg

Jan Neruda - Dědova mísa

29. března 2009 v 21:56 | Marelia |  Úryvky a doporučení
Moje vzpomínky na tákladní školu a učení Dědovi mísy

JAN NERUDA-DĚDOVA MÍSA

V kamnech praská, dědek každou chvíli
svadlé ruce sobě zahřívá,
kolo vrčí, syn si s prací pílí,
nádobu si z dřeva vyrývá.

Kolečko si divnou píseň šumí,
vnoučeti se očka kmitají -
"Hele, co náš táta všecko umí,
jak mu tříšťky z rukou létají!

Dřevo ukradl jsi v panském lese -
komu děláš z něho koryto?
"Dědovi; - již se mu ruka třese,
nádobí už všechno rozbito."

"Nauč mne to!" - "Vida toho kluka,
nač by tvá to ruka uměla?!"
"Až se tobě třásti bude ruka,
koryto ti synek udělá!"

V kamnech praská, dědek shrben pláče,
svadlé ruce syn mu zulíbá,
kolo mlčí, vnouče kolem skáče -
"Táto, proč se kolo nehýbá?"

Let ze shora vzhůru - 13.část

29. března 2009 v 21:49 | Marelia |  Moje povídka
ČÁST TŘINÁCTÁ - TA Z OBRAZU
Už je to několik dní od setkání s Leonardem a jeho novou slečnou. Je zvláštní, že říkám jeho slečna, když ani nevím, jestli to byla jeho přítelkyně. Na druhou stranu, co jiného by to mohlo být, když se s ní držel za ruku. Jeho sestra? Kamarádka? Takovéhle a mnoho dalších myšlenek, mívám od toho setkání. Proto jsem se konečně rozhodla zajít do agentury pro modelky, když to minule s Romeliem nedopadlo. Vlastně se mu od té doby vyhýbám.
Už se zase vyhýbám dalšímu mužskému. Je to snad můj osud? Je to spíš strašně absurdní.

Laura Pausini photoshoots

29. března 2009 v 21:20 | Marelia |  Laura Pausini
Nejsou to úplně nejnovější fotky Lau, ale zase staré taky nejsou..jsou z letošního roku :)
http://i43.tinypic.com/24glw89.jpg

To by člověk nevěřil koho potká na...

26. března 2009 v 19:49 | Marelia |  Osobní
Ikariamu. I já mu propadla, když jsem asi tak před víc jak půlrokem začala hrát :) Ale o tom nebudu mluvit. Chci říct, že mi včera, když jsem se tak probírala svými bojovými plány a zásobováním a rozčilováním se nad aliancí, přišla zpráva. Taková nesrozumitelná. Když jsem odepsala co se děje a čím můžu pomoct dostalo se mi odpovědi, že ten někdo je výměnný student z Ibizi a momentálně je vyměněn na Slovensko :) Tak se rozjela naše konverzace a musím říct, že z toho mám radost. Je to fajn, když si můžete psát s někým cizím, ale i přesto vám rozumí. Je to asi stejný pocit, jak když jsem si mohla popovídat s těmi Italy minule v Praze.

Dozvěděla jsem se, že je mu 20 a studuje na jakési univerzitě, tam u nich, zaměřené na sport. Taky mě pobavilo, když jsem mu psala, že to byl asi šok, když přijel na Slovensko z takového tepla, tak říkal, že na sobě musí nosit dvě větrovky :D A pry je slovenština strašně těžká, skloňování, mekčení a tak :) Tak mu říkám, že může být ještě rád, že s naším i/y by si asi moc neporadil :D A pry spousta lidi na Ibize nemá ani šajna, že nějaké Slovensko vůbec existuje. No, ale to se dá čekat...bohužel. I já v Itálii, když řeknu odkud jsem tak vědí jen Prague, Nedvěd a pak si pořád myslí, že jsme Československo..no nic...:D

Jen jsem chtěla říct, že svět je malý a o náhody tu není nouze :)

Jennifer Grey

26. března 2009 v 7:23 | Marelia |  Herci, zpěváci, slavní
Znáte tuhle paní?
Jennifer Grey
A tuhle?
Jennifer Grey
Teď už vám asi svitlo, že?

Laura 5.března v Torině

26. března 2009 v 7:12 | Marelia |  Laura Pausini
Tadyc je video ze začátku března, kdy proběhl koncert v Torině. Laura zpívá titulmí píseň Primavera in anticipo. Strašně se mi líbí ten její tykysovej mikrofón :) Má to všechno skvěle sladěný. Deska Io canto byla do růžova a na koncertě v San siru (2007) měla růžovej mikrofón a Primavera in anticipo je do tyrkysové tak mikrofon taky :) Ani nevím, proč to tu říkám jenom se mě to prostě líbí :)

Poznej hlášku z filmu

25. března 2009 v 21:03 | Marelia |  Soutěže
Zase něco málo k soutěžení :) Tentokrát zase nějaké ty filmové hlášky..stačí, když poznáte aspoň jednu a máte vyhráno, jak se říká :)Nakonec nezapomeňte připsat, co by ste chtěli za cenu a tak..však to znáte :)
Tak si pěkně hrajte :)

Nevím jestli mám zvracet nebo brečet...

25. března 2009 v 19:16 | Marelia |  Osobní
Asi jsem si ten můj "VELKÝ" dnešek představovala úplně jinak - LÍP! Možná jsem neměla určitou představu, ale bulení v koupelně asi není to, co to mělo být. A k čemu vlastně ten pláč? Jenom jsem zjistila, že jsem tak moc nicotná. A taky jsem v koutku duše čekala, doufala, že mi TY zavoláš. Že budu vědět, že ti na mě záleží a ty, že víš že mě záleží na tobě. Já vím já taky nevolala a ty mi to asi vracíš...Máš pravdu, patří mi to. Ale strašně mi chybíš....Chci se za tebou rozjet, ale nevím jestli můžu....Víš babi, mám tě ráda......promiň....

A by toho nebylo málo, promrzla jsem. Sakra je konec března, kdo mi ukradl pěkné počasí? Požaduji, aby ho okamžitě vrátil zpět! Zn. SPĚCHÁ!

Když se něco stalo omylem :)

24. března 2009 v 21:35 | Marelia |  Věděli jste?

Krev je červená

Ne tak zcela - když se vrací žílami zpátky k srdci, je téměř modrá, pokud se však dostane zraněním ven, při styku s kyslíkem ihned zčervená. Kobylky mají například krev bílou a několik mořských ježovek ji má jasně oranžovou.

Evropané jsou lidojedi

Přesně to si o nás mysleli v 15. stol. Černoši v Africe, když běloši jejich druhy odváželi na nucené práce do kolonií. Ještě počátkem 20. stol. se domorodci v severní Rhodesii domnívali, že levné masové konzervy s nápisem For African Consumption obsahují lidské maso.

Čím více nalijeme nemrznoucí směsi, tím lépe

Někteří řidiči si říkají, jistota je jistota a v zimě nalijí do chladiče čistou nemrznoucí směs. To je ovšem Chyba, protože samotná směs mrzne již při teplotách okolo-12°C, zatímco při rozředění vodou v poměru 1:1 okolo - 30°C.

Einstein byl v soukromém životě velmi nepraktický

Přesně naopak, když se mu například nezamlouvalo, jak pracuje lednička, nechal si patentovat hned několik zlepšení. V lednicích se tenkrát používali jedovaté látky. Když si Einstein přečetl v novinách o rodině, která se kvůli špatné ledničce otrávila, vytvořil se svým kolegou několik návrhů na ledničky pracující bez kompresoru. Výrobci chladniček několik patentů zakoupili, ale ve 30. letech 20. století byl objeven nejedovatý plyn, a tak skončily Einsteinovy patenty v šuplíku.

Galileo Galilei - "A přece se točí!"

Že by Galilei po odsouzení za jeho teorie o sluneční soustavě pronesl památnou větu: "A přece se točí," se zdá velmi nepravděpodobné. Téměř jistě by skončil někde na hranici, takže si to nemohl dovolit.

Citron je kyselý

To nám jen připadá, ve skutečnosti je v jednom kilogramu citrónu více cukru než v jednom kilogramu jahod.

V zimě je nejlepší na zahřátí čaj

Horký nápoj vás spíše ochladí. Otvírá podkožní cévy, krev lépe proudí, čímž vzniká pocit tepla, ale tělo se dlouhodobě ochlazuje.

Bobr jí ryby a umí kácet stromy

Bobr je vegetarián a živí se většinou kůrou mladých stromů, měkkým dřevem a oddenky vodních rostlin. O kácení nemá ani ponětí. Stromy u vody se stejně naklánějí k hladině, takže tak jako tak spadnou do říčního proudu. Bobr jich využívá k stavbě hrází a úkrytů. Zvládne i kmen s průměrem až 70 cm.

Bumerang se vrací na své místo

Jen cvičný či ten, který je určen k plašení ptáků. Správný lovecký bumerang australských domorodců je zahnutý proto, aby letěl rychleji a dále, a aby přesněji zasáhl oběť. V první sv. válce je Australané používali tak, že na ně přivázali granát a pak ho hodili do nepřátelského zákopu.

Změna v menu

24. března 2009 v 21:21 | Marelia |  Kolem blogu
Tak jak už jsem slíbila odpoledne, vrhla jsem se na to menu, ikonky a hudbu :) Snad se vám to teďka líbí. Ikonky dostali moje SB, aby tu u mě měli pěkný odkaz a vy je choďte často navštěvovat :) Pod nimi jsou známí, to už asi znáte z minulého designu, jsou to blogy kam občas ráda zajdu, nad některými přemýšlím i dál jako na svoje nové SB, ale to až třeba do budoucna :) Bože to jsou ale žblepty :D
Dál se taky v menu vyskytl playlist s mýma oblíbenýma písničkama..samozřejmě tam nejsou všechny to bych tam cpala roky, ale je to takový výběr, aby si vybral každý :) Jsou tam i české, taky anglické, francouzské, italské, slovenské a španělské..snad jsem na nic nezapoměla :D Tak třeba si někdo rád poslechne fajn muziku při čtení mých žbleptů. No už budu asi pomalu končit. Brzy vám napíšu taky o mojí babca jak jsem taky slibovala odpoledne, se pobavíte :D

Další změna blogu

24. března 2009 v 13:02 | Marelia |  Kolem blogu
Tak jak vidíte, vy z vás, co sem chodí častěji :), že proběhla změna vzhledu blogu. Už se mi zdálo to předtím okoukaný a chtěla jsem si udělat dárek k narozeninám tak jsem to trošičku pozměnila :) Snad se vám to líbí.
Ještě si pohraju s menu, ikonkama, se zdrojem a taky mám pro vás připravený playlist, aby ste tu měli taky nějaký ozvučení, když už sem přijdete :), ale to až později páč teď musím jít gruntovat, protože se k nám na návštěvu řítí babka (nemyslete si, že jsem hrubá, ale ona fakt babka je :D) tak musím uklízet, protože jak jí znám to tu zase celý prosmejčí, ale o tom až jindy :)


Závislost, pozn. NESNESITELNÁ!!

18. března 2009 v 20:07 | Marelia |  Osobní
Možná teď čekáte, jak začnu vyprávět o závislosti na drogách, alkoholu, kafi nebo snad hracích automatech? Ne ne ne nic takového. Ale jako každá závislost i tato se projevila nečekaně a zlehka...Na začátku to bylo takové nevinné, ale teď je to bestie, která mi nedá pomalu ani spát...Ale ted asi k věci..Ano přiznávám, že mám vypěstovanou závislost na gumových bonbonech. Je to se mnou až tak vážné, že jsem ochotna v jakoukoliv noční i denní hodinu se zvednout a jet si pro ně do Tesca, kde jsou naštěstí 24 hodin denně, jinak bych si asi vyškubala vlasy :)
No, ale proč to vlastně píšu. Je mi jasné, že nejsem jediná závislačka takto orientovaná a tak proto prosím odboráří gumových bonbonů spojte se protože někdo je tak zákeřný a hází špínu na tak osvědčenou firmu jako je HARIBO a rozesílá emaily ve znění, že obsahují tak známá a nebezpečná éčka, ale jejich přesná čísla už neudávají. A já tedy odpovídám a říkám, že se "haribáčema" budu cpát vesele dál jako prokopnutá a nikdo a nic mi v tom nezabrání...a jestli éčka obsahují, tak ted - na něco umřít musím že? :)
Takže prosím mlsejte "gumáky" ve dne v noci ať vám není pomoci, protože díky nim máte pocity štěstí (něco jako s čokoládou) a nedejte na hloupé lidi nebo emaily a na éčka. Já vím jsou zdraví škodlivá, ale i to co si myslíte, že je zdravé a tlačíte to do sebe horem dolem taky nikdy nevíte jakýma rukama to prošlo nebo jakou výrobou. Tak zas příště nacpaným zdar! :)

Pojďte pane, budeme si hrát :)

18. března 2009 v 19:51 | Marelia |  Seriály
Zase jedna za vzpomínek na dětství...prostě Potkali se u Kolína...klasika ze všech nejlepší :)
1.díl

Kristínka

17. března 2009 v 20:35 | Marelia |  K poslechu
Dám sem něco, co má pro mě nevyčíslitelnou citovou hodnotu. Je to písnička od Petra Nagyho...Kristínka. No vlastně Petr je až to druhé video. To první je No Name se stejnou písničkou. Někomu se líbí víc Petr, ale já mám právě citovej vztah k té od No Name. Poprvé jsem jí slyšela s jedním dokonalým člověkem, který mi jí dokonce vypálil na cdéčko :) Je to můj čecho-slovák a velká platonická láska. Kdybys to náhodou někdy četl pane pupu, tak děkuju i za to málo :) Bylo mi fajn...Nejhezčí verze je ta, co zpíváš ty, ale to tu nebudu uveřejňovat pane dokonalý :)

Let ze shora vzhůru - 12.část

17. března 2009 v 18:26 | Marelia |  Moje povídka
ČÁST DVANÁCTÁ - ZTRÁTY A NÁLEZY
Probuzení druhého dne bylo docela pozdní. Musím říct, že ten italský vzduch mi dělá dobře. Spí se mi tady jako v nebi. Když jsem vylezla z postele, moje další kroky směřovaly do koupelny. Ač je to malý penziónek, koupelna byla krásně vybavená různými olejíčky, malými mýdlíčky a dalšími věcmi ke zpříjemnění koupele. Samozřejmě jsem použila všechno, a když bylo po ranní hygieně byla jsem promaštěná od olejíčků a toho všeho, že by se na mě dalo něco usmažit, ale hlavně, že jsem voněla. Zavolala jsem si dolů do recepce pro snídani. Přinesl mi jí ten mladík Romelio, co mě ubytoval. Před odchodem mi popřál dobrou chuť a dal mi krásnou bílou růžičku. Byla jsem trošku v rozpacích. Snídaně byla výborná, i když jsem byla v pokoji sama i tak jsem se ostýchala oblíznout všech deset, ale byla opravdu skvělá. http://media-2.web.britannica.com/eb-media/28/99528-004-046E9969.jpg